Adalet Bakanlığı CTE personel alımı kapsamında duyuru yayımladı. CTE Personelini ilgilendiren duyuru ile İsteğe bağlı atama yapılacağı açıklandı. 

2024 yılı isteğe bağlı yer değişiklikleri Norm ve Atama Sistemi üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecektir. Ancak kurum birinci ve ikinci müdürleri ile denetimli serbestlik müdürü ve denetimli serbestlik müdür yardımcılarının da taleplerini Norm ve Atama Sistemi üzerinden göndermeleri gerekmekte olup, söz konusu personelin atamaları manuel yapılacağı açıklandı.

CTE 2024 YILI BİNLERCE PERSONEL ALIMI YAPACAK! GELİŞMELERİ KAÇIRMAMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Kimler Atanacak?

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 33 ve 34'üncü maddeleri kapsamında UYAP kayıtlarına göre incelenen hizmet bilgileri göz önünde bulundurularak 15 yıl üzerinde aynı ağır ceza bölgesinde görev yapan saymanlar ile infaz ve koruma başmemurlarının bölge esasına göre atanmaları değerlendirilmeye alınacak olup bölge esasına göre yapılacak olan kararname kapsamında olanlar isteğe bağlı personel atama planlaması kapsamında naklen atanma talebinde bulunabilecekleri gibi talepte bulunmayanların atamaları ihtiyaç duyulan başka kurumlara re'sen yapılacaktır.

Belgeler Ne Zaman Gönderilecek?

Bu itibarla, kurum birinci ve ikinci müdürleri ile denetimli serbestlik müdürü ve denetimli serbestlik müdür yardımcılarının 25 Mart - 05 Nisan 2024 tarihleri arasında, kurum birinci ve ikinci müdürleri ile denetimli serbestlik müdürü ve denetimli serbestlik müdür yardımcıları hariç diğer bakanlık atamalı personel ile komisyon atamalı personelin 22 Nisan - 10 Mayıs 2024 tarihleri arasında taleplerini Norm ve Atama Sistemi (NAS) üzerinden göndermeleri gerekmektedir. Sistem üzerinden gönderilmeyen hiçbir talep dikkate alınmayacaktır.

DUYURUNUN TAMAMI BURADA: https://cte.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/2024-yili-istege-bagli-personel-atama-planlamasi19032024025538

Editör: Erhan İmamoğlu