İki Bakanlık ( Aile ve Kültür ) Kamu Personeli Alımı Başvurusunda Son Gün

Aile Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı kamu personeli alımı başvurularında son güne geldik. Başvuru kadroları ve şartları nedir?

İki Bakanlık ( Aile ve Kültür ) Kamu Personeli Alımı Başvurusunda Son Gün

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere Kamu Personeli alımı yapacak. Söz konusu ilanlar geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olup başvuru süreci sona ermektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar için son şans. Peki kimler başvuru yapabilecek? Nasıl başvuru yapılacak?

İKİ BAKANLIK PERSONEL ALACAK!

Yayımlanmış olan Personel alımı ilanına göre iki bakanlık toplamda 27 kişilik boşluk ile Kamu Personeli alımı yapacak. Bu doğrultuda,

Kültür ve Turizm Bakanlığı bağlı olan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesine kişilik boş kadro ile sözleşmeli Bilişim Personeli alacak. Alımlar, 3 kişi Yazılım Geliştirme Uzmanı ve 2 kişi Sistem ve Ağ Uzmanı alımı yapılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise 22 kişilik kadro ile Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Mali Yardım Program altında farklı kadrolarda Danışma personeli alımı yapacak. Bu yönde alımlar,

 • Teknik Destek Ekibi Lideri (Finansal Koordinatör) 1,
 • Raporlama ve Dokümantasyon Uzmanı 1,
 • Raporlama ve Dokümantasyon Asistanı 1,
 • İletişim ve Görünürlük Uzmanı 1,
 • Satın Alma Uzmanı 1,
 • Teknik Destek Ekibi Lideri Yardımcısı (Proje Görevlisi) 1,
 • Finans Asistanı 2,
 • Satın Alma Asistanı 2,
 • İzleme ve Değerlendirme Veri Analisti 5,
 • Kıdemli Bilişim Teknolojileri Uzmanı 6,
 • Finans Uzmanı 1,

KPSS ŞARTI DETAYLARI NELERDİR?

Söz konusu olan iki bakanlık personel alımı için adaylardan bazı nitelikler aranmaktadır. Adayların en çok takıldığı şartlardan olan KPSS şartı detayları ise, bazı kadrolarda KPSS şartı aranmakta olup bazı alımlarda KPSS şartı aranmıyor.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı alımları için KPSS şartı talep edilmiyor. Ancak Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilişim personeli alımları için adayların 2019 veya 2020 yıllarında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

İki Bakanlığın personel alımı ilanı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise belirtilen eğitim şartlarını taşıyor olmaları gereklidir.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Bakanlıkların Kamu Personeli alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde başlamış olup artık sona ermektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 16 Nisan 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvuru detayları için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Aile Bakanlığı Personel Alımı Detayları BURADA

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı detayları BURADA

YORUM EKLE