GSB 4147 Personel Alımı Sonuçları ve KPSS Taban Puanlar Kaç?

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı sona erdi. Başvuru sonuçları ve KPSS Taba puanı kaç olacak? Sonuç Sorgulama Ekranı?

GSB 4147 Personel Alımı Sonuçları ve KPSS Taban Puanlar Kaç?

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuruları sona erdi. 4147 kişilik kadro ile Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Başvuruların sona ermesi ile birlikte artık sonuçlar bekleniyor. Başvurulardan sonra en çok merak edilen konulardan bitisi de sonuçların ne zaman açıklanacağıdır.

İşin Olsa ekibi olarak bu haberde sizlere GSB Personel Alımı İlan detyaları hakkında tüm bilgileri vereceğiz

Mülakatsız 4147 Personel Alımı Yapılacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı personel alımı ilanı ile bünyesine farklı kadrolarda 4147 kişilik boşluk ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Alım yapılacak kadrolar ise:

  • 300 Büro personeli,
  • 866 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 2 Bin 981 Destek personeli,

İlan hakında şartlar ve detayşı kontenjan dağılımı hakkında bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-personeli-alimi/gsb-4-bin-147-kamu-personeli-alimi-basladi-kontenjan-kpss-ve-egitim-h42725.html

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak!

GSB personel alımları KPSS Puanı ile alınmaktaydı. Buna göre Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı ile başvuru alınmıştı. Başvurular KPSS puanı ile yapıldığından En yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana kadar yapılacak sılama ile değerlendirme yapılacak. Buna göre kontenjan dağısı kadar ASİL aday belirlenecektir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

GSB Personel alımı başvuruları 15 Eylül 2022 tarihi ile sona ermiş olup başvuru sonuçları en geç 30 Eyllü 2022 tarihiner kadar açıklanması beklenmektedir.

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

KPSS Taban Puan Kaç Olacak!

İlgili alımlarda Taban 60 KPSS puanı ile başvuru alındı. Buna göre mezuniyete göre en az 65 taban puanı bekleniyor.

YORUM EKLE