Diyanet İşleri 350 Memur İlanı Yayımlandı! (EKPSS ve Kura ile)

​​​​​​​Diyanet İşleri Başkanlığı en az lise mezunu EKPSS ve kura ile 350 memur alımı yapacak.

Diyanet İşleri 350 Memur İlanı Yayımlandı! (EKPSS ve Kura ile)

Yeni yılın ilk EKPSS 2021/1 ataması ilanı bugün ÖSYM tarafından duyuruldu. Müracaatlar 19 Ocak tarihine kadar devam edecek olup toplam 2140'lık ilan yayımlandı. En büyük kadro MEB'e verirlirken, Diyanette önemli bir kadro sahibi oldu. Buna göre Diyanet İşleri Başkanlığı 350 memur, personel, işçi alımı yapıyor. Atamalar kura ve EKPSS ile yapılacaktır. Peki atamaya nasıl başvuru yapılır, hangi pozisyonlar için alımlar yapılacak, mezuniyetlere göre dağılım nedir? Sizler için bu soruların tamamını açıklıyoruz.

Mezuniyetlere Göre Dağılım Nedir?

Diyanet İşleri Başkanlığı toplam 350 kişilik atama yapacak. Buna göre lise mezunu 215 kişi, ön lisans mezunu 75 kişi ve lisans mezunu 60 kişi olmak üzere toplam 350 kişilik atama yapılacaktır. İlkokul mezunu adaylar için kadro ayrılmadı ancak diğer kadrolar için hem kura hemde EKPSS ile alımın yapılacağı görülmektedir. Peki hangi pozisyonlara alım yapılıyor ve başvuru detayları nedir?

Pozisyonlar ve Başvuru Detayları Nedir?

hizmetli, imam hatip, kuran öğreticisi, memur, müezzin - kayyım pozisyonları için kura ya da EKPSS ile toplam 350 kişilik atama yapılacaktır. Başvurular 13 Ocak tarihi itibari ile başladı. Adayların başvurular ve diğer detaylar için hemen aşağıdaki linkten detayları öğrenmesi gerekmektedir.

Tercih Kılavuzu ve Başvuru Detayları İçin Giriniz

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 02:01
YORUM EKLE