Açıklama Geldi! 2023 Kamuya 32 Bin 147 Yeni Memur Personel Alımı Bekleniyor!

Kamu kurum ve kuruluşlarına farklı kadrolarda 32 bin 147 memur personel alımı yapılacak. İlanlar için açıklamalar geldi. Detaylar ve liste haberde.

Açıklama Geldi! 2023 Kamuya 32 Bin 147 Yeni Memur Personel Alımı Bekleniyor!

Kamuya yeni memur personel alımları yapılacak. 2023 yılı içerisinde yapılmış olan duyurulara göre Kamuya en az lise mezunu adaylar içerisinden istihdam edilmek üzere 32 bin 147 kişilik kadro ile memur personel alımı yapılacak. Söz konusu ilanlara göre alımlar farklı kurumlar ve bakanlıklar tarafından gerçekleştirilecek.

Kamuya 32 Bin 147 Yeni Memur Personel Alımı Bekleniyor!

Aktif olarak yayımlanan ilanlar dışında Kamuya en az 32 Bin 147 Memur Personel alımı ilanı Kasım ayı içerisinde bekleniyor.

Geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamalar ile kamuya alımı beklenen ilanlar yayımlanacak. Bunlar içerisinde özellikle TicaretBakanlığı yer alıyor. Öte yandan Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanan alımlar ve süpriz yayımlanması beklenen ilanlar bulunmaktadır.

İLANLAR YAYIMLANDIĞINDA ANINA HABERDAR OLMAK İÇİN SEN DE BİZİ TAKİP ET!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Alım Yapılacak Kurumlar Hangileridir?

  • Ticaret Bakanlığı,
  • PTT,
  • Hazine ve Maliye Bakanlığı,
  • Engelli Memur,
  • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı,
  • Adalet Bakanlığı,
  • Cumhurbaşkanlığı,

Ticaret Bakanlığı 1500 Memur Alımı Detayları:

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat geçtiğimiz günlerde de 1500 memur alımı yapılacağının bilgisi vermişti. Alımların Tercih kılavuuz ile yapılacağını belirten Bakan Ülkemizde Fahiş Fiyatlara mücadele kapsamında memur alımı yapılacağı bildirildi. 

İlanın Detayları: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/ticaret-bakanligi-kpss-ile-1500-memur-alimi-ilani-2023-denetmen-h45301.html

Cumhurbaşkanlığı 22 Kuruma 15.577 Memur Personel Alımı Detayları:

Resmi Gazete Memur alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Gelmiş olan duyuruya göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kamuya Kurumlar tarafından 15.577 memur alımı ve personel alımı hakkında kadroları açıkladı. 2023 Yılı içerisinde yapılması beklenen alımlara ilişkin kontenjan bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

İlanın Detayları: https://www.isinolsa.com/kamu-ozel-memur-personel-alimi/22-kurum-ve-bakanlik-kamuya-15577-memur-alimi-yapilacak-dolu-bos-h45312.html

Hazine ve Maliye Bakanlığı 520 Memur Alımı:

Bakanlık bünyesine " 50 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı, 360 Defterdarlık Uzman Yardımcısı, 40 Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı, 10 Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı, 40 Muhasebe Denetmen Yardımcısı, 20 Hazine Avukatı " kadrolarında alım yapacak.

İlgili Haber: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/hmb-ve-gib-2023-yili-3220-memur-personel-alimi-ilani-sart-ve-h44279.html

PTT 10000 Personel Alımı Detayları:

Kendi bünyesinde işten çıkan, Emekli olan ve çeşitli nedenlerle işten ayrılanlar ile yeni açılan şube ve Başmüdürlüğü Emrinde görevlendirmek üzere Personel Alımı yapılacak. Ancak kontenjan sayısı henüz belirtilmemiştir. Tahmini olarak 5 bin ile 10 bin kişilik bir istihdam müjdesi bekleniyor. Alımlar "  Gişe ve Büro Görevlisi, Postacı, PTT Uzman Yardımcısı ( Memur ), Mühendis, Avukat, Mimar, Tekniker " kadrolarında yapılacak.

İlgili Haber: https://www.isinolsa.com/kamu-personeli-alimi/2023-ptt-10-bin-personel-alacak-mi-kpss-sarti-kontenjan-bolum-sarti-h44347.html

Engelli Memur Alımı Detayları:

Her yıl ÖSYM üzerinde yayımlanan EKPSS Tercihleri ile En az İlkokul mezunu adaylar içerisinden Engelli Memur Alımları gerçekleştiriliyor. EKPSS Puanına sahip olan adaylar içerisinden alım yapılıyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılmış olan ve Bu yıl yapılacak olan Engelli atamaları için en az 3000 kişilik kadro ile Memur Ataması bekleniyor.

İlgili Haber: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/kamuya-2023-yili-engelli-memur-alimi-yapilacak-ashb-duyuru-yayimladi-h44399.html

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 550 Personel Alımı Detayları:

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2023 Ağustos ayında yaptığı açıklama ile bünyesine 550 perosnel alacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır Proje kapsamında 550 personel alınacağını duyurdu. Bakanlığa verilen bütçeye göre 550 personel alımı yapılacak kontenjan ve başvuru şartları hakkında herhangi bir bilgi sunulmadı. Ancak Geçmiş dönemlerde yapılan alımlara istinaden şartları ve Kontenjanları sizlerle paylaşacağız.

İlgili Haber: https://www.isinolsa.com/kamu-personeli-alimi/sanayi-ve-teknoloji-bakanligi-550-personel-alimi-ilani-2023-kontenjan-ve-kpss-sarti-h44938.html

Adalet Bakanlığı 1000 Memur Alımı Detayları:

5 Eylül 2023 tarihli yapılan kabine toplantısı sonrasına Cumhurbaşkanı Tarafından yapılmış olan duyuruya göre 2023 yılı bitmeden 1000 Hakim ve Savcı Yardımcısı alımı yapılacağını açıkandı. Özellikle Deprem bölgelerinde açılacak yeni adliyelere Hakim ve Savcı Adayı alımı yapılacağı bildirildi.

İlgili Haber: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/adalet-bakanligi-2023-yili-kpss-siz-1000-memur-alimi-hakim-ve-h45038.html

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2023, 09:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nur göksel
Nur göksel - 2 ay Önce

Yaş haddi ömrünce kpss ye hazırlanıp atanamayanlar olarak en azından 45 ‘e çıkartılmalı

Şule Bayraktar
Şule Bayraktar @Nur göksel - 1 ay Önce

Yine yaş ve tecrübeli isteme engelleri? Çok Okusan bela okumasan bela ! Tecrübe edinecek işi bulsak burada isimiz ne , neden iş arıyoruz?

Nuray Gökbel
Nuray Gökbel - 1 ay Önce

Havacılık yönetimi mağdur bilhassa apron memurları niye bu bölümden memur alımları yapılmıyor

Pandora
Pandora - 2 ay Önce

Devlet daireleri memur fazlalığından dikişlerinden patliyor. Devlet işleri hantallaşıyor bir kışının yapacağı işi 10 kışıye yaptırıyorlar. Bürokrasiye son verilmeli.

Şule Bayraktar
Şule Bayraktar - 1 ay Önce

Başta tüm partilerin aile sülale ve devrelerini ve tarikat mensuplarını doldurun işlere! Bizlere de yaş engelleri ve tecrübeli eleman istiyoruz diye tercih bile yaptırmıyorsunuz??? Artık müslümanlar o kadar çok aklı ve düşünmeyi ve sorun cözmeyi ve üretmeyi düşünmeyi bıraktılar ki! Yarın İsrail bir çok ürettiği fosfor veya atom bombasından birini Türkiye yede atsa bizim müslümanlar kader kısmet nasip hayırlısı böyleymiş derler!!! Çözüm üretmeyi düşünme bile yok!!! ???

Nuray gökbel
Nuray gökbel - 1 ay Önce

Niye havacılık bölümü Apron memurlarından alım yapılmıyor Yazık günah değil mi bu gençlere kapatın üniversitelerde havacılık yönetimine olsun bitsin

Şule Bayraktar
Şule Bayraktar - 1 ay Önce

Alımlar sanki çok bol ama yaş engeli ve ağır kriterler tercih bile yaptırmıyor???

Fatma Genç
Fatma Genç - 1 ay Önce

Güzel ülkemize en az 10, 15, 20 yıl hizmet eden formasyon sahibi emektar ücretli öğretmenler var ve bu öğretmenler hala kadro bekliyorlar..Orta yaşa gelmiş emektar ücretli öğretmenlere de ek kontenjan verilerek kadroları verilmelidir.Uzun yıllar devlet okullarında özveri ile eğitim verdiler ve hala veriyorlar, emekleri heba edilmemelidir.

Fatma Kılıç
Fatma Kılıç - 1 ay Önce

Tekstil mühendisi alımı olsun lütfen kadro artırılsın lütfen