Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR üzerinden, Ekim ayı personel alım ilanları devam ediyor. Kamu kurumlarına daimi ve geçici ve daimi sürede istihdamdan bir tanesi de toplum yararına kadrolarıdır. Ekim TYP ilanlarında 4 farklı ilde personel alımı yapılacak.

İŞKUR'da 12 Ekim 2020 tarihi itibariyle açık iş sayısı 60 bin 32 olarak güncellendi. 2020 yılının ilk 9 ayında 660 bin 342 kişi işe yerleşti. Kamu kurumlarına ve özel sektördeki ilanlar son 2,5 ayda daha artarak devam etmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde okullarda 20 bin, özel güvenlik görevlisi, temizlik işçisi ve  bakım onarım işçisi kadrolarında alımlar tamamlandı. İŞKUR'da kamuya geçici sürede istihdamlardan bir tanesi daha açıklandı.

4  İLDE İŞKUR TYP ALIM İLANI;

Kırşehir, Manisa, Hatay Afyonkarahisar ellerinde ile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde çevre temizliği uygulamalarında görevlendirmeler yapılacak.

KIRŞEHİR;  Kırşehir ili Merkezde bulunan Çalışma İl Müdürlüğünün 10 kişi temizlik işçisi alımı için adaylık 9 saat süre ile çalışacaklar. Başvuru tarihleri nedir?  12 Ekim 2020 tarihinde başlayan başvurular 16 Ekim 2020 tarihine kadar devam edecek.

MANİSA; Manisa Yunusemre ilçesinde 15 çevre temizliği işçisi alımı için 8 Ekim ile 12 Ekim tarihleri arasında başvuru alınacak. 15 personel alımı tamamlanacak adaylar 2 Ekim tarihinden itibaren görevlerine başlayacaklar.

HATAY; Hatay ili Antakya ilçesinde 14 işçi alımı başvuruları 13 Ekim 2020 tarihine kadar devam edecek. Adaylar liste yöntemi ile belirlenecektir.

AFYONKARAHİSAR; Afyonkarahisar ilinde 10 çevre temizliği uygulamalarında görevlendirilecek işçiler için başvurular bugün itibariyle başladı. 16 Ekim 2020 tarihine kadar İŞKUR üzerinden başvuru yapılabilecek

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular İŞKUR'dan https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresi üzerinden yapılabilecek. Ayrıca Alo 170 hattı üzerinden, İŞKUR e-şube portalından da açıklanan ilanlara erişilebilecek.

İŞİN OLSA

Editör: TE Bilisim