İŞKUR Personel alımı ilanları yayımlamaya devam ediyor. 8 Temmuz 2024 tarihi ile İŞKUR üzerinde yayımlanan ilana göre Et ve Süt Kurumu bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 6 kişilik kadro ile Personel alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Alımlar sadece İŞKUR aracılığı ile ve Kura ile yapılacak.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Et ve Süt Kurumu bünyesine personel alımı için yayımladığı duyuruya göre iki farklı şehirde istihdam edilmek üzere 6 personel alacak. Bu kapsamda;

  • Erzincan 2 Kişi Soğutma Sistemi Operatörü - İş İlanı No: 00008397143
  • Ankara 4 Kişi Şoför - Yük Taşıma - İş İlanı No: 00008397742

 alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Et ve Süt Kurumu Personel alımı için adaylardan öncelikle " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Öte yandan özel olarak adaylardan;

Tehlikeli sınıfa tabi işlerde çalışabilir olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

Asgari meslek lisesi ilgili bölümlerinden mezun olmak ( İklimlendirme ve Sogutma Teknolojisi bölümleri vb.) Meslek Yüksek Okullarının İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Bölümünden mezun olmak.

Vardiyalı olarak çalışmak.

18-40 yaş arasında olmak.

Askerlik durumu: Fiilen yapmış, muaf veya tecilli olmak.

Soğutma Sistemi Operatörü Özel Şartları:

Başvuru yapan adayların kura çekimine katılabilmeleri için aşağıda yazılı olan belgeleri en geç 18 Temmuz 2024 günü mesai başlangıcından — 19 Temmuz 2024 günü mesai bitimine kadar Erzincan Tavuk Kombinası Müdürlüğüne (Organize Sanayi Bölgesi 1. Cadde No:6 Erzincan) teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen tarihe kadar belgelerini teslim etmeyen ve evrakları istenen şartları taşımayan adaylar kuraya katılamayacaklardır.

  • T.C. Kimlik Kartı sureti
  • Başvuru şartlarında belirtilen eğitimlere ait diploma ya da mezun belgesi - Adli sicil arşiv kaydı belgesi
  • 1 adet fotoğraf
  • Askerlik belgesi
  • Yerleşim Yeri Belgesi

Şoför - Yük Taşıma Özel Şartları:

1) İstihdam adresi; Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Taşımacılık Şube Müdürlüğü (Ayaş Cad.No:78 Sincan/ANKARA)

2) Belge kontrolü kura öncesinde yapılacak olup adayların istenilen belgeleri 18.07.2024 tarihi mesai bitimine kadar Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü  

(Tarım ve Orman Bakanlığı Beştepe Kampüsü, Beştepe Mah. Cumhurbaşkanlığı Bulvarı, Alparslan Türkeş Cad. No:71 Yenimahalle/ANKARA) adresine 

elden/kargo/posta yolu ile  teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen tarihe kadar belgelerini teslim etmeyen adaylar kuraya katılamayacaklardır.

3) 4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak istihdam edilecektir.

4) Deneme süresi sonunda belirsiz süreli iş akdi ile istihdam edilecektir.

5) Kura çekimi 24.07.2024 tarihinde saat 11:00'de Sincan Et Kombinası Müdürlüğünde yapılacaktır. Kura çekim tarihinde bir değişiklik olduğu takdirde yeni 

kura çekim tarihi Et ve Süt Kurumuna ait www.esk.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

6) Sağlık Kurulu Raporu kura sonucu sınava alınacaklardan istenecektir.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Et ve Süt Kurumuna personel alımı için başvuru süreci ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 4 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gereklidir.

Başvuru Tarihleri:  8 - 12 Temmuz 2024

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx