Sağlık Bakanlığı 30.000 İşçi Alımı İŞKUR Üzerinden Yapılacak! Kontenjanlar Nedir?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı hakkında detaylar geliyor. 2022 yılı içerisinde 30 Bin İşçi alımı Kontenjanları? Başvurular sadece İŞKUR Üzerinden alınacak.

Sağlık Bakanlığı 30.000 İşçi Alımı İŞKUR Üzerinden Yapılacak! Kontenjanlar Nedir?

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere İşçi alımı yapacak. Balan Fahrettin Koca yapmış olduğu duyuru ile Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 85 bin Personel alımı yapılacağını bildirdi. Yapılan açıklama sonrası adaylar ilanların detaylarını merak etmeye başladılar. Peki Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuru şartları ne olacak? İlan ne zaman yayımlanır? Hangi Kontenjan'da İşçi alımı gerçekleştirilecektir. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde Sağlık Bakanlığı işçi alımı hakkında detayları aktaracağız.

İlan İçin Yeni Duyuru Geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 85 bin personel alımı kapsamında ilanın yakınlaştığı bildirildi.ilgili ilan için yapılan açıklama şöyle:

Bu dönemde 32 bin poliklinik odamız var. Tüm bu poliklinik odalarında hizmet vermek üzere, bu yıl tıbbi sekreter koyacağız. Hekimler, sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak. Bu sayede hekimlerin hastaya daha fazla odaklanmasına, daha iyi hizmet vermesine imkan sağlanacak. Yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü hep beraber göreceğiz. Toplam 85 bin atama bu yıl içerisinde yapılacak. Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu yıl hepsini alacağız. Sırayla gruplar halinde alım gerçekleşecek. Sabırla izlersek yıl sonu aramızda yeni arkadaşları göreceğiz” 

30 Bin İşçi Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kapsamında ilan yayımlayacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 22 Ağustos 2022 tarihinde yaptığı duyuruya göre 2022 yılı içerisinde 85 bin Personel kadro çıktıklarını bildirdi. Açıklamasında;

Bakanlığımız, bu yıl 85 Bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla! Gözümüz aydın.

açıklanmasında bulunan Fahrettin koca alım statüsü ve kontenjanlar hakkında şimdilik herhangi bir bilgi paylaşımı yapmadı. Ancak İşin Olsa ekibi olarak yaptığımız araştırmalar sonucunda Bakanlığın 30 bin İşçi alımı yapılacağı bilgisini aldık. geri kalan 55 bin kişilik kontenjan ile de Sözleşmeli personel alınacak. Sözleşmeli personel alımı hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/saglik-bakanligi-55000-sozlesmeli-personel-alimi-osym-tercih-h42598.html

İşçi Alımı Hangi Kontenjanlarda Yapılacak?

Sağlık Bakanlığının işçi alımı Hastane yerlerinde yapılacak. Hastanelerde farklı kontenjanlarda atanmak üzere Kamu Daimi İşçi Alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlar Ağırlıklı olarak Temizlik Görevlisi ve Güvenlik görevlisi kadrosunda gerçekleştirilecek. Ancak beklenen diğer kontenjanlar şöyledir;

  • Şoför,
  • Elektrikçi (Genel),
  • İnşaat Boyacısı/Boyacı,
  • Marangoz,
  • Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı,
  • Bakım Onarım Personeli,
  • Sağlık Cihazları Bakım Personeli,
  • Temizlik Görevlisi,
  • Güvenlik Görevlisi (Silahsız),
  • Klinik Destek Elemanı (Hastane),

kadrolarında Daimi işçi alımı yapılacak.

İşçi Alımları İŞKUR Üzerinden Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvuruları sadece İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecektir. Bakanlık 2022 yılı içerisinde 30 bin işçi alacak olup yukarıdaki tahmini kadrolarda personel alımları yapılacak. Bildiğiniz gibi Sağlık Bakanlığı işçi alımları sadece Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılmaktadır.

Bakanlık İŞKUR Başvuru Şartları Nedir?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 18 yaşını tamamlamış olmak, 40 Yaşından büyük olmamak" şartları aranacak.

DETAYLAR GELMEYE BAŞLADIKÇA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2022, 15:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Müzeyyen Akkaş
Müzeyyen Akkaş - 1 yıl Önce

Biz 40 yaşından büyükler taşmı yiycez toprakmı yiycez ne yapacağız siz söyleyin devlet böyle yaparsa özel sektör ne yapmaz.

Beyza
Beyza - 1 yıl Önce

41 ile 45 yaş ne yapsın ölsün mü ?lütfen ya bir büyüklük yapın atık .ya 18 35 diyilor ya 18 40 diyiliyır ya yeter artık Allah rızası için vatandaşı düşünün yeter

Aydın Öztürk
Aydın Öztürk @Beyza - 1 yıl Önce

Artık gerçekten yaş sınırı kalkması lazım hepimiz bu ülkenin insanları bu haksızlığa bir son verin

Melis Kaya
Melis Kaya - 1 yıl Önce

Aynen daimi işçi alımları İşkur üzerinden yapılsın...

Nuran Kutan
Nuran Kutan - 1 yıl Önce

Yıllardır çalışıyorum ve atanma bekliyorum, sonra 40 yaş diyorlar peki beni yıllarca neden çalıştırturdınız. Asıl hak yemek bu değilmi. Çekilin aradan diyenler, sizde çalışıp çalışıp bizim yaşımıza getirirlerse o zaman anlarsınız halimizi.

Filiz Akkuş
Filiz Akkuş - 1 yıl Önce

Budamı kura seçimi olcak acaba?

Melis
Melis - 1 yıl Önce

Alımlar kurayla olmasın, lütfen işkur üzerinden olsun...

*Nehir*
*Nehir* - 1 yıl Önce

Başvurular ne Zaman

Seldaa nur guc
Seldaa nur guc - 1 yıl Önce

Uff hayr yaaa şu yaşlı grubu bı aradan çıksın lutven hatta emekliler bile olsun artık bu salın bizi de gençler atansin kendinizi gençlerle bir tutmayın önce bı 40 kusur yaş üstünü sınavlardan gecirsinler sonra gençlerle yarışın