Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi memur alımı yapacak.  Belediye Memur Alımı ilanına göre Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesimndeki eksikliği karşılamak üzere 657 sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 12 Zabıta Memuru alımı gerçekleştirilecek. Adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgisi haberde.

Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Kontenjan Bilgisi nedir?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi toplamda 12 kişilik boş kadro ile Zabıta Memuru alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Genel İdare Hizmetleri sınıfında 7. 9. ve 10. dereceli kadrolarda istihdam edşlmek üzere 12 Memur alımı yapılacak.

  • 3 Ön Lisans Mezunu,
  • 9 Lisans Mezunu,

Zabıta memuru alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları Nedir?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta Memuru alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " şartları aranacak.

Zabta Memuru Özel Şartları Nedir?

  • Erkeklerde 167cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak,
  • Yapılacak sınav tarihi ile 30 yaşından gün almamış olmak,
  • En az B sınıfı sürücü belgesne sahip olmak,
  • 2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans için P93, Lisans için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

Kontenjana Göre Özel Şartlar Nedir?

Başvurular Başladı!

Zabıta Memuru Alımı için Başvurular Aralık ayı içerisi de yapılacak. Sadece İstenen belgelerle başvuru alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 4 - 8 Aralık 2023

Başvuru Adresi: İsmetpaşa Mahallesi Azerbaycan Bulvarı No:25 Kat:4 Kahramanmaraş Büyükşehir 

İLANIN TAM METNİ

Başvuru Belgeleri Nedir?

Sınava girmek isteyen adaylar, “Başvuru Formunu” Belediyemizin www.kahramanmaras.bel.tr internet sayfasından temin edeceklerdir. Başvuru formunu doldurarak imzalayacak ve aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir.

1. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı ve aslı ibraz edilmek kaydıyla Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

2. Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği ya da e-Devlet üzerinden alınmış barkotlu mezuniyet belgesi. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla sureti Belediyemizce tasdik edilebilir.)

3. Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla sureti Belediyemizce tasdik edilebilir.)

4. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı.

5. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir.)

6. Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf (1 adet fotoğraf başvuru formuna yapıştırılacaktır.)

7. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyan.

8. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı.

9. Tablonun nitelik kısmında belirtilen, İngilizce veya Arapça YDS sonuç belgesinin doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgenin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir),

10. Hangi kadroya başvuru yaptığına ilişkin dilekçe. (Her aday şartlarını sağladığı yalnızca bir kadroya başvuru yapabileceklerdir.)