Kağıthane Belediyesi memur alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan Belediye Memur Alımı ilanına göre İstanbul'da Hizmet veren Kağıthane Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda olmak üzere Ön Lisans Mezunu Memur Alımı ve Lisans Mezunu Memur Alımı yapılacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Belediye Zabıta Memuru ve İlk Defa atanacaklara uygulanacak sınav ve usul yöntemi ile 25 Düz memur Alımı ve 20 Zabıta Memuru Alımı yapılacak. Şartlar ve Kontenjan bilgisi haberde.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Ön Lisans Mezunu: 15 Memur, 10 Zabıta Memuru,

Lisans Mezunu: 10 Memur, 10 Zabıta Memuru,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Kağıthane Belediyesi memur alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

KPSS Şartı Olacak!

Adayların başvuru yapabilmeleri için KPSS'den puan almış olmaları gereklidir. Bu yönde 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir.

Zabıta Memuru Alımı Özel Şartları Nedir?

Zabıta Memuru kadrosuna başvuru yapacak adaylardan,

- Erkeklerde167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak,

- Sınav tarihi ile 30 yaşından gün almamış olmak,

- En az B Sınıfı Sürücü Belgesine sahip olmak,

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru yapmak isteyen adaylar öncelikle yukarıdaki niteliklere uygun olmaları gereklidir. Başvurular Ekim ayında gerçekleştirilecek. Başvurular İstenen belgelerle Şahsen veya Elektronik ortamda gerçekleştirilebilir.

Başvuru Tarihleri: 2 - 6 Ekim 2023

Şahsen Başvuru Adresi: Merkez Mah. Lalezar Sok.No:1 Sadabad Hizmet Binası Kağıthane/İSTANBUL

Elektronik Başvuru Adresi: [email protected] 

Başvuru İçin İstenen Belgeler;

İLANIN TAM METNİ