Jandarma subay alımı içni ilan yayımladı. Jadarma Genel Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere JSGA öğrenim görecek ve başarılı olanların Subay olarak atanması sonucu ile 200 Subay Öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Bu yönde başvuru şatlarını sağlayan adaylar Subay Öğrenci olarak ataması yapılacak.

200 Subay Alımı Kontenjan Bilgisi:

Jandarma ve Sahil Gücenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi bünyesine 200 Erkek Öğrenci Alımı yapılacak. Sınavlarda başarılı olan adaylar Jandarma bünyesinde Subay olarak ataması yapılacak.

Subay Öğrenci Alımı Şartları Nelerdir?

JSGA Subay Öğrencisi alımı için adaylardan genel ve özel şartlar aranacak. Bu kapsamda genel olarak;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Silah taşımaya veya Silahlı Görev yapmasına herhangi bir engeli olmamak,
  • Alkol, Uyuşturucu veya uyarıcı madde den tedavi görmemiş veya görmüyor olmak,
  • Herhangi bir Terör örgütü üyesi olmamak,

Eğitim Şartı Nedir?

Lise veya lise dengi meslek okulu mezunları veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar ile denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olanlar müracaat edebilecektir

YKS Şartı Nedir?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesinde başvuru için; ÖSYM tarafından yapılan 2024 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) aldıkları puan (Ortaöğretim başarı puanı eklenmemiş şekliyle ) esas alınarak Temel Yeterlilik Testi (TYT) başarı sıralamasında ilk 450.000’de olan

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Jandarma JSGA Subay Öğrenci alımı için adaylar başvurularına 5 Temmuz 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 25 Temmuz 2024 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvuru yapacak adaylar sadece r sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi (PTS) üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 5 - 25 Temmuz 2024

Başvuru Adresi: https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris

İLANIN TAM METNİ