Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı için geçtiğimiz gün ilan yayımlamıştı. Yayımlanan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Ankara ilinde görevlendirilecek Bilişim Personeli Alımı yapılacak. Başvuru süreci 25 Şubat 2021 tarihi ile başlamış olup devam etmektedir.

Bu yönde Jandarma Genel Komutanlığı Kadın Erkek adaylar içerisinden 4 kişilik boş kadro ile 375 Sayılı KHK ya tabi olarak Yazılım Geliştirme Uzmanı Alımı yapılacak. 

KPSS'Lİ KPSS'SİZ ALIM YAPILACAK!

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli personel alımı için adaylardan KPSS şartı aranacak. Bu yönde adayların 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Ancak KPSS puanı olmayan adaylarda başvuru yapabilecek olup puanları 60 olarak ele alınarak YDS puanı 0 olarak kabul edilecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yazılı genel koşulları taşımak,
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 yıllık mesleki deneyime sahip olmak.
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri zorunludur.
  • Belge olarak öğrenilen programlama dillerinin belirtildiği onaylı lisans veya lisansüstü transkript belgesi veya mezun olunan bölümden alınan eğitimi yapılan programlama dillerini belirten onaylı yazı, çalışılan yerden alınan ve kullanılan programlama dillerini gösteren onaylı yazı veya eğitim kurumlarından alınan kurs katılım sertifikaları gibi belgeler kabul edilir,
  • ‘‘Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’te belirtilen özlük hakları ve diğer kuralları kabul etmek,
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muaf olmak,
  • Mevcut projelere/yazılımlara hızlı adapte olmak ve geliştirmek, güçlü iletişim ve problem çözme yeteneklerine sahip olmak,
  • Yoğun iş ortamında, grup içinde çalışma ve paylaşım düşüncesini benimsemek,
  • Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlara yönelebilmek ve öğrenmeye açık olmak,
  • Analitik düşünme yeteneğine sahip olmak.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Jandarma Genel Komutanlığının personel alımı başvurular ıdevam ediyor. Adaylar başvurularına 25 Şubat 2021 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 11 Mart 2021 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ‘‘Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’’ üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KILAVUZU