İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Jandarma Genel Komutanlığı tüm Türkiye genelinde huzur ve güvenliğin sağlanması için operasyonlarına devam ederken Jandarmanın en seçkin sınıfı olarak bilinen Jandarma Özel Harekat JÖH personelleri komutanlık tarafından verilen emir doğrultusunda ilgili hizmet noktalarında görev yapmaktadır. Buna göre 2021 yılı itibari ile Jandarma Özel Harekat JÖH maaşları nedir, JÖH personelleri 2021 yılı itibari ile ne kadar maaş almaktadır?

JÖH Maaşları Nedir?

Jandarma Özel Harekat JÖH sınıflı askeri personeller net 6.000 TL ile 8.000 TL arasında maaş almakta olup bu tutara ilave hizmet süresi, hizmet bölgesi, tazminat ödemeleri de eklenmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığında subay, astsubay ve uzman erbaş rütbeli Jandarma Özel Harekat sınıflı personeller bulunuyor. Personeller rütbelerinin yüksekliğine, hizmet süresine, hizmet bölgesine, eğitim ve ailevi durumuna göre ek maaş almakta olup doğu bölgelesinde görev yapan yada sınırlarda, sınır ötesinde görev yapan personeller daha yüksek maaş almaktadır.

En çok tazminat ödemeleri hizmet bölgesi ve hizmet süresine göre değişiklik göstermektedir. Doğu illerinde görev yapanlar ile Batı illerinde görev yapanlar arasında 2 bin TL'ye kadar ek maaş farkları olabildiği gibi sınır ötesinde görev yapanlar dolar üzerinden maaş aldığı için daha yüksek ödeme almaktadır.