İzmir Büyükşehir Belediyesi memur alımı yapıyor. Geçtiğimiz ay yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında İtfaiye eri ve Zabıta Memuru yönetmeliği kapsamında KPS puanı ile memur alımı yapacak. İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru alım KPSS taban puanları kaç olacak? Başvuru sonuçları ne zaman ve detayları nedir? İşin Olsa ekibi olarak detayları sizlerle paylaşacağız.

109 Memur Alımı Yapılıyor!

Büyükşehir Belediyesi Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere 109 kişilik kadro ile memur alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda 

  • Lise ve Ön Lisans mezunu 69 İtfaiye Eri,
  • Ön Lisans mezunu 40 Zabıta memuru,

alımı yapılacak.

Tüm Belediye Memur Alımı İlanlarını Buradan Takip Edebilirsiniz

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

İzmir Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvurusu 27 Kasım 2023 tarihi ile başlamıştı ve en geç 1 Aralık 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular Şahsen istenen belgelerle yapılacak. Tüm şartlara aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabileceksiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/belediye-personel-alimi/izmir-buyuksehir-belediyesi-109-memur-alimi-itfaiye-eri-ve-zabita-h45249.html

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

İtfaiye Eri ve Zabıta memuru alımı için KPSS puanı kullanılacak. Yapılan başvurularda KPSS puanı ele alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak değerlendirmeye göre adaylar belirlenecektir. Söz konusu değerlendirmeye göre Sözlü ve Uygulamalı sınava 545 aday katılacaktır.

KPSS Taban Puan Kaç Olacak?

Söz konusu sıralamaya göre başvurular 60 KPSS Puanı ile yapılmakta olup sınavlara en düşük 60 - 65 puan arasında sonuç bekleniyor.

Başvuru Sonuçları ne Zaman Açıklanacak?

Sınava girmeye hak kazanan adaylar KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanı başvuruların değerlendirilmesini müteakip 13 Aralık 2023 tarihinde Belediye web sayfası www.izmir.bel.tr adresinde ilan edilecektir.

Editör: TE Bilisim