İzmir Büyükşehir Belediyesi Memur alımı yapıyor. Az Önce 10 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanmış olan Memur alımı ilanına göre İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Belediye Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri yönetmeliği kapsamında 109 Memur Alımı yapılacak. En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği ilan için detaylar ve şartlar haberde.

109 Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

  • 69 İtfaiye Eri ( 15 Lise ve 54 Ön Lisans ),
  • 40 Zabıta Memuru ( Ön Lisans )

Memur Alımı Başvuru Şartları Nedir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Memur alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre Genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS den Lise için P94 ve Ön Lisans için P93 puan türünden en az 60 veya 70 puan almış olmaları gereklidir. Aşağıdaki tablo üzerinden taban puan detaylarını öğrenebilirsiniz.

Eğitim Şartı nedir?

Yukarıdaki tabloda da göreceğiniz gibi Lise mezunu için ve Ön Lisans mezunu için gerekli eğitim alanlarından mezun olmuş olmak şartı aranacaktır.

Yaş Şartı:

Adayların yapılacak sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak şartını sağlıyor olmaları gereklidir.

Boy Şartı:

Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak şartı aranacak.

Sürücü Belgesi Şartı:

13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince itfaiye eri kadrolarına başvuran adaylar için verilen en az (B veya C) sınıfı zabıta memuru kadrolarına başvuran adaylar için en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından belirtilen nitelikleri sağlayan adaylar başvurularını Ekim sonu ve Kasım başı gerçekleştirecek. Buna göre sadece İstenen Belgelerle şahsen başvuru yapılacak.

Başvuru Adresi: İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü Şehit Er Mehmet Çadırcı Cad. No:50 Şirinkapı Buca/İZMİR

Başvuru tarihleri: 27 Kasım - 1 Aralık 2023

İLANIN TAM METNİ BURADA