İstanbul Teknik Üniversitesi ( İTÜ ) Personel alımı ilanı yayımlandı. 4 Aralık 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda 80 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adaylardan aranan şartlar nelerdir? Hangi kadrolarda personel alımı yapılacak?

Personel Alımı Kadroları Hangileridir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Kadın Erkek adaylardan olmak üzere 80 kişilik kadro ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

  • 21 Büro Personeli,
  • 40 Temizlik Görevlisi,
  • 11 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 7 Mühendis,
  • 1 Teknisyen,

olmak üzere toplamda 80 Sözleşmeli Personel alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi şartlar Aranacak?

İstanbul Teknik Üniversitesi 80 Sözleşmeli perosonel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özle olarak ise KPSS ve Eğitim şartları aranacak. Ayrıca adayların Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşl

KPSS Taban Puan Şartı Nedir?

Özel olarak ise, 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavndan Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 50, 55, 60 veya 65 Puan almış olmak gereklidir.

Eğitim Şartları Nedir?

Adayların aşağıdaki tabloda belirtilen eğitim niteliklerine ve Alanına göre özel niteliklere ulaşabilirsiniz.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak!

Söz konusu sözleşmeli personel alımı başvuruları için süreç başladı. Buna göre adaylar en geç 15 gün içerisinde başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri: 4 - 18 Aralık 2023

Başvuru Adresi: https://pdb.itu.edu.tr/

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim