İŞKUR her geçen gün yeni ilanlar yayımlıyor. 9 AĞustos 2023 tarihi ile güncellenen ilan listesine göre kamuya " Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı " ve " Kamu Memur Alımı İlanları " kapsamında 204 farklı kurum ve belediye tarafından 5950 kişilik kadro ile Memur Alımı, Personel Alımı, İşçi Alımı ve Polis alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar nedir?

Söz konusu ilanlara başvuru için adayların öncelikle genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Detayı Nedir?

Kurum Dışı işçi alımlarında adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmaksızın personel alınacak.

Memur alımları için ise adayların 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacaktır.

204 Kurum KPSS siz Personel Alımı Listesi:

İŞKUR Kurum Dışı ilanlar üzerinde yayımlanmış olan Kamu ilanlarına göre kamuya farklı kurumlar tarafından personel alımı gerçekleştirilecek. Aşağıda yer alan listeye göre kurumlar bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda personel alınacka.

Personel Alımı Yapılacak Kadrolar:

Yayımlanan ilanlara göre personel alımları " Dönemsel personel, Bilişim Personeli, Muhasebeci, Uzman Yardımcısı, Şoför, Engelli Personel, Beden İşçisi, Aşçı, Temizlik Personeli, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Kapıcı, Eksvatör, Operatör, Çöp Personeli, Çaycı, Sağlık Personeli, Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi, Marangoz, Garson, Bahçıvan, Saha Görevlisi, İtfaiye Eri, Proje Personeli, Bekçi, Resepsiyon personeli, Büro Personeli, Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli, Kasiyer, Bulaşıkçı, Liman İşçisi, Akaryakıt Personeli, Psikolog, Bahçe Bakım Personeli, Veri Giriş Elemanı " gibi kadrolarda personel alımı gerçekleştirilecek.

Personel Alımı İlan Listesi:

Memur Alımı İlan Listesi:

İŞKUR ile yayımlanmış olan ilan ile Kamuya farklı kurumlar ve bakanlıklar tarafından memur alım yapılacak. Başvuru yapacak adayların belirtilne nitelikler sağlıyor olmaları gereklidir. Buna göre memur alımları;

" İtfaiye Eri, Şoför, Temizlik personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Mühendis, Zabıta Memuru, Polis Memuru, Düz Memur, Veznedar, Tahsildar, Bilgisayar İşletmeni, Eğitmen, Uzman yardımcısı, Aday Meslek Memuru

gibi kadrolarda memur alımı yapılacak. İşte ilan listesi.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

İlgili yayımlanmı olan ilanlar için başvurular İŞKUR üzerinden yapılmayacak. Her kurum ve belediye fakrlı yöntemlerle başvuru alacak. Aşağıda sizlerle paylaşacağımız bağlantı sayesinde İŞKUR Personel alımı ve Memur alımı ilanlarına ulaşacaksınız. Başvurularınızı yukarıdaki listede yer alan son başvuru tarihlerine kadar başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kurum Dışı İşçi Alımı İlanları: https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/

Kamu Memur Alımı İlanları: https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kamu-memur-alim-ilanlari/

KAMUYA MEMUR PERSONEL ALIMI İLAN LİSTESİ BURADA!

YENİ İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR VE İNSTAGRAM ÜZERİNDE TAKİP ET!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA