Beklenen ilanlar gelmeye başladı. İŞKUR aracılığı ile yayımlanan ilanlara göre kamuya 1221 kişilik boş kadro ile TYP Personel Alımı yapılacak. TYP İlanları yayımlanmış olup Ağustos ayı içerisinde ilanlar gelmeye devam edecek. Türkiye Geneli farklı şehirlerde TYP İşçi Alımı yapılmakta olup adayların başvuru yapabilmeleri için başvuru ekranı açılmıştır. Bu kapsamda yayımlanan ilanlara göre 7 Şehirde İŞKUR TYP personel alınacaktır. İşin Olsa ekibi olarak Ağustos ayı içerisinde İŞKUR ilanlarını sizlere için takip edecek ve sizlerle paylaşacağız.

Ağustos Ayı TYP İlanları Yayımlandı!

Adayların uzun zamandır beklediği TYP ilanları yayımlandı. Bu doğrultuda yayımlanan ilanlara göre Kamuya 7 şehirde olmak üzere personel alımları gerçekleştirilecek. Alımlar aşağıdaki şehirlerde Gerçekleştirilecektir.

  • Muğla,
  • Düzce,
  • Kastamonu,
  • Bolu,
  • Sinop,
  • Karabük,
  • Zonguldak,

Hangi Alanda TYP Personel Alımı Yapılacak?

Ağustos ayı içerisinde yayımlanan TYP personel alımı ilanına göre işçi personel alımları " Orman Genel Müdürlüğü, İl özel İdareleri, Kaymakamlıklar, Köylere Hizmet Götürme Birliği, Belediye Başkanlıkları" alım yapacak. Alımlar ise şimdilik gelen ilanlara baktığımızda " Afet ( Sel ) ve Afet ( Yangın ) " Uygulama alanlarında İşçi Personel alımı yapılacak.

TYP İlanlarına Kimler Başvuru Yapabilecek?

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanan Toplum Yayarına Programları ( TYP ) kapsamında alımlara sadece İşsiz olan adaylar başvuru gerçekleştirebilecektir. Bu kapsamda başvuru yapacak adaylardan " T.C. vatandaşı olmak, İŞKUR'a Kayıtlı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli veya Malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak, Sigortalı olmamak" şartları aranacaktır.

1221 Katılımcı Sayısı İle TYP İşçi Personel Alımı İlan ve Kontenjan Listesi:

Muğla 250 İşçi Personel Alımı İlan Numaraları:

Düzce 100 İşçi Personel Alımı İlan Numaraları:

Kastamonu 200 İşçi Personel Alımı İlan Numaraları:

Bolu 100 İşçi Personel Alımı İlan Numaraları:

Sinop 237 İşçi Personel Alımı İlan Numaraları:

Karabük 234 İşçi Personel Alımı İlan Numaraları:

Zonguldak 100 İşçi Personel Alımı İlan Numaraları:

İŞKUR TYP Personel Alımlarına Başvuru Nasıl Yapılacak?

1. Adım: Adaylar öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresine tıklamaları gereklidir.

2. Adım: Sonrasında İŞKUR Sistemine Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde gördüğünüz alana girmeniz gereklidir.

3. Adım: İlgili bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki görseldedi gibi bir ekran gelecek ve ilgili görselde eğer biliyorsanız TYP numarası veya Birim yazan kısma kendi ilinizi girebilirsiniz. Yada Ara butonuna tıklayarak tüm TYP Personel Alımı ilanlarına ulaşabilirsiniz.

TÜM TYP ALIMLARI İŞKUR İLANLARI BURADA

Editör: TE Bilisim