İskilip Belediyesi ilan yayımladı. 6 Aralık 2023 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Belediye bünyesindeki eksikliği gidermek üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere 8 kişilik kadro ile Memur Alımı ve Zabıta Memuru alımı gerçekleştirilecek. Alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında Belediye Mahalli idarelere ilk defa atanacaklara uygulanacak sınav yönetmeliği ve Zabıta Memuru yönetmeliği kapsamında alım yapılacak.

Belediye Memur Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • 1 Memur,
  • 1 Muhasebeci,
  • 2 Şoför,
  • 1 Eğitmen,
  • 1 Tahsildar,
  • 2 Zabıta Memuru,

Memur Alımları 2024 Yılında Başlayacak!

Söz konusu olan İskilip Belediyesine memur alımı 2024 Ocak ayı itibari ile başlayacak. Sadece başvuru şartlarını sağlayan adayların başvurusu geçerli olacaktır. Bu kapsamda Başvurular İstenen belgelerle olmak üzere Şahsen veya Elektronik ortamda alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 15 - 17 Ocak 2023

Şahsen Başvuru Adresi: İskilip Belediye Başkanlığı, Yazı İşleri Müdürlüğü, Yenicami Mahallesi Çorum 1. Sokak No: 2/4 İskilip/ÇORUM

Elektronik Başvuru Adresi: [email protected]

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı ne Olacak?

Başvurular yukarıdaki kadrolarda yapılacak olup Lise ,çin P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 55, 60, 65 ve 70 puan almış olmak gereklidir.

Zabıta Memuru Alımı Şartları:

- Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak,

- Sınav Tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak,

- En Az B Sınıfı Sürücü Belgesine Sahip olmak,

Mezuniyete Göre Özel Başvuru Şartları:

İLAN BAŞVURU KILAVUZU BURADA