İnönü Üniversitesi 158 personel alımında son gün. Başvurular 7 Aralık 2021 ile 21 Aralık 2021 tarihleri arasında alındı. Farklı pozisyonlarda personel alımı yapacağını açıklayan Üniversite bünyesine en az lise mezunu sağlık personeli ataması yapılacak 4/B sözleşmeli personel alımları için KPSS değerlendirmesi ile alım yapılacak. Adayların merak ettiği konulardan birisi de sonuçların ne zaman açıklanacağı oldu.

Sonuç tarihini duyuran İnönü Üniversitesi personel alımı hakkında detayları siz okurlarımız ile İşin Olsa ekibi tarafından açıklayacağız.

Mülakat Yapılmayacak!

Üniversite tarafından verilen bilgiye göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel istihdam edilecektir. Bu kapsamda KPSS puanı ile sıralama yapılarak atama yapılacak olup herhangi bir yazılı veya sözlü sınav olmadan Mülakatsız personel alınacak.

Hangi Pozisyonlara Atama Yapılacak?

İnönü Üniversitesi Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alımı yapacağını açıklamış olup başvurular,

  • 33 Destek Personeli,
  • 20 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 3 Büro personeli,
  • 41 Sağlık Teknikeri,
  • 3 Biyolog,
  • 58 Hemşire,

pozisyonlarına yapılacaktır.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Üniversite aldığı başvuruları KPSS puanı sırasına göre değerlendireceğini bildirdi. Bu kapsamda, Lise P94, Ön Lisans P93 ve Lisans P3 puan türünden ele alınacak başvurular en yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile belirlenecek ve Asil ve Yedek adaylar belirlenecektir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İnönü Ünversitesi alınan başvurular inceleme aşamasına başlamış olup son başvuru tarihinden 15 gün sonra adaylara duyurulacağı bildirildi.

Bu yönde 21 Aralık 2021 tarihi ile biten başvurular en geç 5 Ocak 2022 tarihine kadar açıklanması bekleniyor. Sonuçlar www.inonu.edu.tr adresinde yayımlanacaktır. Sonuçların açıklanması tebligat mahiyetinde olacak.