İki Belediye memur alımı başvurusu sona eriyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Memur Alımı ilanına göre İki Belediye bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı 3 alanda 54 Memur Alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Başvurularda artık sona geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını aşağıdaki nitelikler doğrultusunda gerçekleştirecek.

İki Belediye 54 Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Belediyeler bünyelerine 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Belediye Zabıta Memuru ve İtfaiye eri yönetmeliği kapsamında ve İlk defa atanacaklara uygulanacak sınav yönetmeliği ile toplamda 54 Memur Alımı yapılacak. Peki alım yapılacak kontenjanlar:

  • 50 İtfaiye Eri,
  • 2 Zabıta Memuru,
  • 2 Tahsildar,

Başvurular Sona Eriyor!

Söz konusu belediyelerin memur alımı başvurusu hafta başı itibari ile yayımlanmış olup başvurusu başlamıştır. Bu kapsamda adaylar başvurularını en geç 10 Kasım 2023 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundalar. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını aşağıdaki bilgiler doğrultusunda gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nedir?

Belediyeler genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları arayacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı İçin Aranan Şartlar nedir?

Belediyelerin zabıta memuru ve İtfaiye eri alımı için, Erkek adaylar için 167 ve Kadın adaylar için 160 Cm boyundan kısa boylu olmamak, Sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak ve en az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı aranacak.

İlan Yayımlayan Belediyeler ve İlan Detayları:

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilanlar kapsamında alımlar " Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Dikili Belediyesi " oldu. Bu kapsamda ilan detayları aşağıdaki gibidir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi 50 Memur Alımı:

Büyükşehir Belediyesi memur alımı İtfaiye eri kadrosunda yapılacak. Bu kapsamda 10 Lise mezunu Memur Alımı ve 40 Ön Lisans mezunu memur alımı gerçekleştirilecek. Adaylardan 2022 yılı KPSS'den en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/belediye-personel-alimi/mersin-buyuksehir-belediyesi-50-itfaiye-eri-alimi-ilani-lise-h45186.html

Dikili Belediyesi 4 Memur Alımı:

Belediye bünyesine Lisans mezunu adaylar içerisinden 2 Zabıta Memuru ve 2 Tahsildar alımı gerçekleştirilecek. Adayların P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

İLGİL HABER: https://www.isinolsa.com/belediye-personel-alimi/dikili-belediyesi-b-sinifi-surucu-belgesi-ile-memur-alimi-ilani-h45125.html

Editör: TE Bilisim