Hakimler ve Savcılar Kurulu personel alımı Başvurusu Başladı. Hakimler ve Savcılar Kurulu ( HSK ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4 üncü maddesinin B fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere farklı kadrolarda sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Aynı zamanda Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden 27 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek olup kontenjan dağılımı ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Başvurular Sona Eriyor!

HSK personel alımı başvurusu sona eriyor. 5 Ocak 2024 tarihi ile başlayan başvurular  en geç 9 Şubat 2024 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. 

Başvurular sadece şahsen yapılacaktır. Başvuru için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını sadece www.hsk.gov.tr internet adresinde yer alan 2024 yılı 4/B Sözleşmeli Personel Giriş Sınavı İş Talep Formu nu temin ederek ilgili tüm kısımları doldurmak suretiyle gerekli belgelerle birlikte Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliğine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Tarihi: 5 - 9 Şubat 2024

Başvuru Adresi: Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No:36 Yenimahalle / ANKARA

Eki : 2024 Yılı 4B Sözleşmeli Personel Giriş Sınavı İş Talep Formu

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yaoılacak?

Başvurular KPSS Puanı ile alınacak olup değerlendirmelerde KPSS puanına göre gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile adaylar belirlenecektir.

Hangi Kadrolarda Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak?

  • 15 Sözleşmeli Büro Personeli,
  • 12 Sözleşmeli Destek Personeli (Hizmetli),

Başvuru Genel Şartları Ne Olacak?

HSK sözleşmeli personel alımı başvuruları için genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

Kadrosuna Özel Başvuru Şartları:

KPSS Şartı Nedir?

Büro Personeli ve Hizmetli alımı için adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise İçin P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans içn P3 puan türünden;

  • Büro Personeli alımı için en az 70 puan,
  • Hizmeti alımı için en az 60 puan almış olmak,

Yaş Şartı:

Son başvuru günü olan 09/02/2024 tarihi itibarı ile 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2022) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 36 yaşından gün almamış olmak (1 Ocak 1987 ve sonrası doğumlu olanlar),

Pozisyonuna Göre Eğitim Şartı:

Sözleşmeli büro personeli için Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise ve dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına (usulüne uygun sertifika veya kurs bitirme belgesi ibraz etmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir) sahip bulunmak.

Hizmetli için en az lise veya dengi okul mezunu olmak,

İLANIN TAM METNİ BURADA