İŞKUR Kamu İlanları Yayımlandı. Az Önce gelmiş olan ilana göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesneki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere Memur Alımı yapılacağı açıklandı. Buna göre Hazine ve Maliye Bakanlığı KPSS Puanı ile memur ve işçi alımı kontenjan dağılımını İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Kamu İŞKUR üzerinde yayımlanan ilanlra göre " HAZİNE MALİYE BAKANLIĞI ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI ANKARA DOĞAL ELEKTRİK ÜRETİM VE TİCARET A.Ş " ilan yayımladı. İşte detaylar..

İŞKUR Kamu Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • 1 Büro Memuru (Genel)(Büro Memuru (Personel)),
  • 1 Muhasebeci,
  • 3 Uzman Yardımcısı (Genel),

HMB Memur Personel Alımı Özel Esasları nedir?

Hazine Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş özelleştirme kapsam ve programındadır.

İstihdam edilecek personelin 4046 sayılı Kanunun22. Maddesi kapsamında diğer kamu kurum ve kuruluşlarına nakil hakları bulunmamaktadır.

İstihdam edilecek personel 2018-11587 sayılı Kararname eki Esaslara göre 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel olarak atanamayacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

İŞKUR Kamu ilanları üzerinde yayımlanmış olan Kamu Personeli alımı ilanlarına göre yukarıdaki kadroalrda memur Alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. madesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek hrhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmeki herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS şartı Aranacak Mı?

Hazine ve maliye Bakanlığı alımları için adaylardan KPSS şartı aranacak. Bu yönde 2022 yılında yapılmış olan Kamu personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Büro Memuru (Genel)(Büro Memuru (Personel)) Alımı Şartları:

*İnsan kaynakları/personel alanında en az 3 yıl iş tecrübesi olmak ve bunu SGK tescil ve hizmet dökümü ile belgeleyebilmek,

*Tercihen insan kaynakları alanında yüksek lisans yapmış/yapmakta olmak,

*Ofis programlarını etkin kullamak,

*Askerlikle ilişiği bulunmamak(erkek adaylar için)

Muhasebeci Alımı Şartları:

*Muhasebe ve finans alanında bütçe hazırlama, finansal tablo, mali analiz ve raporlama konularında en az 3 yıl iş tecrübesi olmak ve bunu SGK tescil ve hizmet dökümü ile belgeleyebilmek,

*Tercihen muhasebe ve finans alanında yüksek lisans yapmış/yapmakta olmak,

*Muhasebe ve Ofis programlarını etkin kullamak,

*Askerlikle ilişiği bulunmamak(erkek adaylar için)

Uzman Yardımcısı (Genel) Şartları:

*SPK Konut /Gayrimenkul Değerleme Lisansına sahip olmak,

*Tercihen gayrimenkul alanında yüksek lisans yapmış/yapmakta olmak,

*Seyahat engeli olmamak,

*Askerlikle ilişiği bulunmamak(erkek adaylar için)

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Bakanlık memur alımı başvuruları sadece İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Bu kapsamda aşağıdaki ilan numaraları ve başvuru adresini kullanabilirsiniz.

BAŞVURU ADRESİ: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Büro Memuru (Genel)(Büro Memuru (Personel)) İş İlanı Numarası: 00007557967

Muhasebeci İş İlanı Numarası: 00007557081

Uzman Yardımcısı (Genel) İş İlanı Numarası: 00007556913