Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Resmi Gazetede ilan yayımladı. Yayımlanmış olan Personel Alımı ilanına göre Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 20 kişilk boş kadro ile sözleşmeli hemşire alımı yapacak. Alımlar Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak olup KPSS puanı şartı da aranacak.

Buna göre Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma hastanesinde görevlendirmek üzere ve Giderleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere Hemşirelik Lisans mezunu adaylardan 20 Sözleşmeli Hemşire alımı yapacak.

GENEL BAŞVURU ŞARRTLARI NEDİR?

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanun 48. maddesindeki belirtilen nitelikleri arayacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLAR:

  • 2020 yılında yapılmış olan Kamu personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden puan almış olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • Gece veya gündüz vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak,
  • Daha önce görev yapılan kamu Kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak,

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Söz konusu Üniversite için peersonel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 19 Mart 2021 tarihi ile başvurular başlamıştır. Adaylar başvurularını en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirmesi gerekmekte olup en geç 03 Nisan 2021 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece elektronik ortamda, üniversitemiz web sayfasında (www.hmku.edu.tr / www.mku.edu.tr) ilan edilecek link üzerinden e-Devlet şifresi kullanılarak 15 gün içerisinde yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim