Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadro ve niteliklerde olmak üzere sözleşmeli personel alımı yapılacak. Yayımlanan ilana göre en az ön lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca adaylardan 2018 yılı KPSS puanı şartı aranmakta olup herhangi bir sözlü veya uygulamalı mülakat yapılmayacaktır.

ALIM KADROLARI:

Hemşire 20 Kişi : Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak.

Ebe 3 Kişi: Ebelik bölümü lisans mezunu olmak.

Diyetisyen 2 Kişi: Beslenme ve Diyetetik bölümü lisans mezun olmak.

Eczane Teknikeri 4 Kişi : Eczane Teknikerliği, Eczane Hizmetleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Radyoloji Teknikeri 12 Kişi : Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Patoloji Teknikeri 1 Kişi : Patoloji Laboratuvar, Patoloji Laboratuvar Teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Laboratuvar Teknikeri 4 Kişi : Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

a) Türk Vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

d) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) 657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

f) Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilmemiş olmak veya sözleşmesi fesih edilmemiş olmak,

g) Gece veya gündüz vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak,

h ) 2018 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puana sahip olmak,

I ) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi personel alımı için başvuru süreci 19 Haziran 2020 tarihi itibari ile başlamış olup 15 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gereklidir. Bu yönde adaylar başvurularını en geç 03 Temmuz 2020 tarihine kadar yapılması gereklidir.

Başvurular, elektronik ortamda, üniversitemiz web sayfasında (www.hmku.edu.tr / www.mku.edu.tr ) ilan edilecek link üzerinden e-devlet şifresi kullanılarak başvuru yapılacaktır.

Editör: TE Bilisim