Resmi Gazete'nin 06 Nisan 2020 tarihli yayımına göre Harran Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 4 farklı kadro ile sağlık personeli alımı yapacağını bildirdi. Alımlar en az lise mezunu olan adaylar için geçerli olacak. Ayrıca başvuru sürecide ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup 15 gün devam edecektir.

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Harran Üniversitesi adaylardan genel olarak 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak,Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi nitelikler aranacaktır.

Ayrıca adaylardan 2018 yılında ÖSYM tarafından yapıkan KPSS'den Lisans mezunları için KPSSP3, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almılş olmak şartı aranmaktadır.

BAŞVURULAR:

Harran Üniversitesi personel alımı başvuruları 06 Nisan 2020 tarihinde başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılması gereklidir.Bu yönde başvurular en geç 20 Nisan 2020 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim