Tapu ve Kadastro 59 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alım İlanı - Lise ve Ön Lisans

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yayımladı. Kadın Erkek en az lise mezunu KPSS İle Güvenlik Görevlisi alımı ilanı haberde.

Tapu ve Kadastro 59 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alım İlanı - Lise ve Ön Lisans

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yayımladı. Az Önce 9 Aralık 2022 tarihi ile gelmiş olan personel alımı ilanına göre Tapu ve Kadastro bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Merkez ve Taşra Teşkilatında olmak üzere 59 kişilik boş kadro ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı yapacak. Söz konusu Güvenlik Görevlisi Alımı için adayların KPSS den puan almış olmaları gereklidir. Peki Tapu ve Kadastro hangi şehirlerde alım yapacak? Başvuru şartları nelerdir? Kontenjan dağılımı ve bilgiyi İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Tapu ve Kadastro 59 Güvenlik Görevlisi Alımı Kontenjan Dağılımı:

59 kişilik kadro ile Koruma ve güvenlik görevlisi alımlar Kadın - Erkek ve Lise- Ön Lisans alanlarında alım yapılacak. Buna göre,

 • 23 Kişi Ön Lisans Kadın/Erkek,
 • 14 Kişi Ön Lisans Sadece Erkek,
 • 8 Kişi Lise mezunu Kadın/Erkek,
 • 14 Kişi Lise Mezunu Sadece Erkek,

17 Şehirlerde Alım Yapılacak?

 • Adana,
 • Ankara,
 • Antalya,
 • Bursa,
 • Denizli,
 • Eskişehir,
 • Gaziantep,
 • Antalya,
 • İstanbul,
 • Kayseri,
 • Samsun,
 • Sivas,
 • Trabzon,
 • Yozgat,
 • Edirne,
 • Elazığ,
 • Şanlıurfa,

Şehre ve Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! SENDE KATIL

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü genel müdürlüğü personel alımı ilanını İşin Olsa ekibi olarak ilk biz sizlerle paylaşıyoruz. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre Tapu ve Kadastro 17 şehir kontenjan dağılımını yukarda İşin Olsa olarak aktardık. Adayların merak ettiği bir diğer konu ise şartlar oldu.

Tapu ve Kadastro adaylardan genel olarak 657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları arayacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

Tapu ve Kadastro Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı için adaylardan eğitim, KPSS ve mesleki şartlar arayacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adaylardan her hangi bir Taban puan şartı aranmayacak. Buna göre, Ön lisans mezunları için; 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-P93), ortaöğretim mezunları için ise; 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-P94) puan türünden geçerli bir KPSS puanı almış olmak gereklidir.

Mezuniyet şartı nedir?

Tapu ve Kadastro en az lise mezunu alım yapacak. Buna göre adayların herhangi bir Lise veya herhangi bir Ön Lisans programından mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Yaş Şartı:

İlanda belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 31 yaşından gün almamış olmak.

Kimlik Şartı:

Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. (Özel güvenlik görevlisi kartına sahip olmayan adayların başvurusu kesinlikle geçersiz sayılacaktır.)

Boy Şartı:

Erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak. Adayın boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla olmamalıdır. (Örneğin; 180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93 kg’dan fazla olmaması gerekmektedir. Adayın kilosu, boyunun son iki rakamından çıkarıldığında aradaki fark 17 kg’dan fazla olmamalıdır. (Örneğin; 180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)

Vardiya Şartı:

Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü güvenlik görevlisi alımı başvuruları Aralık sonunda alınacak. Adaylar başvurularını sadece İnternet üzerinden gerçekleştirecekler.

Başvuru Tarihleri: Başvurular, 26/12/2022 tarihinden 31/12/2022 tarihi saat: 23:59' a kadar

Başvuru Adresi: Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü- Kariyer Kapısı- Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

KONTENJAN DAĞILIMI METNİ

BAŞVURULARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2022, 12:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 13 ay Önce

Lisans mezunu memur olarak neden güvenlik görevlisi alınmıyor adaletsizlik dönüyor yine.

Ali Aydın
Ali Aydın - 13 ay Önce

Kpss den 70 alsam neden girim ki

.....
..... - 13 ay Önce

Başvuru kolay olmali

Nihat
Nihat - 13 ay Önce

Ali bey baska bir sürü kurum lisans düzeyinde guvenlik alim yapiyor neden buna takildiniz diğer yerlere basvurun surekli lisans olacak diye bir kaide mi var

Rahman
Rahman - 13 ay Önce

Kpss taban 70 puan mi istiyor ben göremedim ve ben 71 puan aldım kpssden ama bence yeterli olmayacak Ali bey kpssden 70 puan alınca hiç birşey değişmiyor 80 puanla böyle işlere başvuran arkadaşlarda olacaktır merak etmeyin bize sıra gelmez

Rahman
Rahman - 13 ay Önce

Silah veya silahsız diye ayirmamis tapuda calisan güvenlik arkadaslar silahli mi silahsiz mi bilginiz var mı ?