Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Başladı

Kara Kuvvetleri Komutanlığından yayımlanan kılavuz ile uzman erbaş alımının başladığı duyuruldu. İşte başvuru şartları ve detaylar.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Başladı
Kara Kuvvetleri Komutanlığı her sene olduğu gibi bu senede uzman erbaş alımı yapmaya devam ediyor. Bilindiği gibi Kara Kuvvetleri Komutanlığı aralıklar ile ön başvuru açmak yerine genel olarak yıl başından sonuna kadar başvuruları kabul etmektedir. Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel temin bölümü incelendiğinde bu sene ki uzman erbaş müracaatlarının da 1 Ocak 2016 ile başladığı görülmektedir. Askeri personel olarak görev yapmak isteyen adayların Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel temin bölümüne 31 Aralık 2016 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu tarihler içerisinde başvuru yapmayan adaylar gelecek sene yine başvurularını yapabilir. Ön başvurusu alınan tüm adaylar hakkında bilgiler toplanmakta ve araştırmalar yapılmaktadır. Uygun bulunan adaylara belirtilen elektronik posta ve cep telefonuna sms aracılığı ile iletişim kurulmaktadır. Adaylar mülakatlara ve sınavlara tabii tutulmakta olup başarılı olanlar Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde uzman erbaş olarak görev yapmaktadır.

Kimler Başvurabilir

Kara Kuvvetleri Komutanlığının açmış olduğu uzman erbaş kadrosuna kimler başvurabilir?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
En az lise ve dengi mezunu olmak
25 yaşını bitirmemiş olmak
Terhis süresinden 3 yıldan fazla süre geçmemiş olmak
Sağlık sorunu bulunmamak
Silah taşıma sorunu olmamak
Sicili temiz olmak
Madde bağımlılığından tedavi görmemiş olmak
FETÖ ile bağlantısı olmamak
Askeri okullardan atılmamış olmak

Yukarıda belirtilmiş olan niteliklere sahip olan adaylar Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde uzman erbaş olarak görev yapabilir. Başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıda ki bağlantıyı takip edebilir.

//www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Uzman.aspx
https://pertem.kkk.tsk.tr/01Basvuru/uzman2/v01/kimlikBilgileri.aspx?ssid=489d5705-da57-4667-ae11-fe31befe9285&tid=55

YORUM EKLE