Jandarma Genel Komutanlığı 10 Bin Uzman Erbaş Alımı Yapacak

Jandarma Genel Komutanlığından yayımlanan bildiri ile 10 bin uzman erbaş alımının yapılacağı duyuruldu. İşte başvuru detayları.

Jandarma Genel Komutanlığı 10 Bin Uzman Erbaş Alımı Yapacak
İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Jandarma Genel Komutanlığı her sene kendi bünyelerinde askeri personel olarak istihdam etmek üzere binlerce sözleşmeli aday alımı gerçekleştirmektedir. Geçtiğimiz ay yayımlanmış olan bildiri ile Jandarma Genel Komutanlığı farklı sınıflarda çalışmak üzere toplam 10 bin uzman erbaş alımının yapılacağı belirtildi. Eski alımlarda sadece Jandarma sınıfı için alımlar yapılırken şimdi ki alımlarda mesleki başvurularda açıldı. Jandarmanın İçişleri Bakanlığına bağlanması ile bazı bölgelerde bulunan karakollarda ki askerler Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde ki Piyade statüsüne çekildi ve karakollar tamamen Uzman Erbaşlar ile dolduruldu. Mesleki personellerinde eksikliğinin giderilmesi için bu alımlarda 10 bin uzman erbaş alımı yapılacak. Peki kimler başvurabilecek? Detaylar nedir?

Kimler Başvurabilir

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Uzman Erbaş olarak istihdam etmek isteyen adaylarda hangi niteliklerin olması gerekiyor. Yayımlanan bildiriye göre;

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Sağlık problemi olmamak
En az lise ve dengi okul mezunu olmak
Sicil kaydı temiz olmak
Boy - Kilo orantılı olmak
FETÖ bağlantısı bulunmamak
25 yaşını bitirmemiş olmak
Silah taşıma problemi olmamak

Yukarıda belirtilmiş olan nitelik ve vasıflara sahip olan adaylar Jandarma Genel Komutanlığına başvuru yapabilir. Başvuru yapmak isteyen adayların 5 Eylül 2016 tarihi ile 7 Ekim 2016 tarihleri arasında internet üzerinden müracaat etmesi gerekmektedir. Personel temin aracılığı ile başvuru yapacak olan adaylar aşağıda ki linki takip edebilir.

https://app1.jandarma.tsk.tr/pts_aday/aday.aspx

YORUM EKLE
YORUMLAR
süleyman
süleyman - 5 yıl Önce

neden yas konusunda bu kadar sınırlayıcı olunur bılmıyorum vatan bayrak askının yasımı olur

Ibrahim
Ibrahim - 5 yıl Önce

3 yıl terhis şartı kalktimi

ozan kiyak
ozan kiyak - 5 yıl Önce

yas şartı kalksın 30 a yükseltin askerlik şartı kalksin

samet
samet - 5 yıl Önce

ben ön lisan ara sınıfımdayım eğitimi seçiyorum fakat bana aslerlik durumumu doldurmamı istiyor
şartlarda ise askerlik şartı yok bunasıl birşey

gökhan
gökhan - 5 yıl Önce

akadas nedir bu yaa hep yaş sınırıı en az 30 desen anlarımda 25 nedir bizler vatanımız için can atarken yaş sınırından hep bekliyoruzzz

Emin
Emin - 4 yıl Önce

Terhis sarti kalkmalı

mustafa
mustafa - 4 yıl Önce

basvuru tarihi nezaman nereye basvuruyoruz