TYP Personel Alımı İlanları yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığının 60 bin personel alımı ilanından sonra Gençlik ve Spor Bakanlığıda personel alımı ilanları yayımlamaya başladı. İŞKUR Toplum Yararı Programları kapsamında yayımlanan personel alımı ilanlarına göre 9 Farklı Şehirde 722 TYP personel Alımı yapılacağı açıklandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere TYP kapsamında personel alımı yapmaya karar verdi. Bu yönde ilanlar yayımlanmaya başladı. İşin Olsa ekibi olarak sizlerle Güncel alım ilanlarını ilk olarak biz paylaşacağız.

KYK Yurtlarına Temizlik Personeli Alımı Yapılacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 9 şehirde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne işçi alımı yapacak. Alımlar KYK Yurtlarında görevlendirilmek üzere yapılacak. Buna göre Yurtlarda görevlendirilecek 722 TYP Personel alımı ilan detaylarını paylaşıyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olan KYK yurtları okulların ve eğitimi yılınn başlaması ile geçici süreli çalışacak temizlik Görevlisi alımı yapılacak. Temizlik Görevlisi alımı için herhangi bir KPSS şartı aranmayacak.

9 Şehir Listesi 22 Eylül 2022 Başvurular Devam Ediyor!

9 farklı şehirde olmak üzere kredi ve Yurtlar Kurumlarına 9 Farklı şehirlerinde personel alımı yapılacak. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanan ilanlara göre Alımlar  "Edirne, Antalya, İstanbul, Osmaniye, Düzce, Kilis, Aksaray, Batman, Kırşehir" şehirlerinde gerçekleştirilecek.

Güncel KYK Personel Alımında Şehre Göre Yeni Şehir Listesi Eklendi!

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 9 Şehirde personel alımı ilanı yayımladı. Toplamda 722 İşçi Alımı yapılacak. Salgın alanında alınacak işçi alımları için şehre Göre kontenjan dağılımı şöyledir:

AKSARAY 15 Kişi,

Antalya 103 Kişi,

BATMAN 32 Kişi,

EDİRNE 77 Kişi,

İSTANBUL 400 Katılımcı İle Personel Alımı:

KIRŞEHİR 35 Kişi,

KİLİS 5 Kişi,

OSMANİYE 55 Kişi,

TOPLAM  722

TYP Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Toplum Yararına Programları kapsamında yapılacak personel alımları için başvuru şartları olarak adaylardan,

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kuruma kayıtlı olmak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,

- Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

- Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

TYP Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

İŞKUR Toplum Yararı Programları kapsamında yapılacak personel alımları için başvuru süreci ilanların yayım tarihi olan 14 Eylül 2022 tarihi ile başladı. TYP personel Alımı için adaylara 4 günlük süre verilmiş olup en geç 21 Eylül 2022 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Başvurular sadece aşağıdaki bağlantı üzerinden İŞKUR sistemine giriş yaptıktan sonra İş İlanı numarası ile başvuru yapılacaktır.

BAŞVURU EKRANI: https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

Yeni İlanlar Yayımlanacak Mı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarında görevlendirmek üzere yeni personel alımları yapılacağı ön görülmektedir. Bu kapsamda yayımlanacak diğer şehirler için personel alımı ilanlarından haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indiriniz.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA