Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı yapıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan 2828 sayılı Kanun kapsamında 64 farklı şehirde olmak üzere Memur Alımı ve Hizmetli alımı yapılacak. Bu kapsamda yayımlanan ilan ile farklı kadrolarda personel ve memur alımı gerçekleştirilecektir. Peki 2828 Sayılı Kanun kapsamında kimler başvuru yapabilecek?Şartlar ve alım yapılacak kontenjanlar nelerdir?

64 Şehirde 64 Memur Personel Alımı Kontenjanları:

GSB ( Gençlik ve Spor Bakanlığı ) bünyesine 2828 sayılı kanun kapsamında farklı alanlarda memur personel alımı yapılacağını açıkladı. Buna göre

  • 55 Şehirde Düz Memur,
  • 9 Şehirde Hizmetli,

olmak üzere toplamda 64 kişi işe alınacaktır.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Söz konusu 2828 sayılı Kanun kapsamındaki tercih kılavuzu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlandı ve sadece ilgili kanuna tabi olan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

İlgili kanun Sadece Devlet bünyesine yetişen kişileri kapsamaktadır.

Genel olarak Adaylarda;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak

gibi şartlar aranacaktır.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! SENDE KATIL

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

KPSS Şartı Aranmayacak!

2828 sayılı kanun kapsamında yapılan atamalarda adyalardan herhangi bir KPSS şartı aranmıyor. Bu kapsamda KPSS siz memur ve personel alımı gerçekleştirilecektir.

Nitelik Koduna Göre Özel Şartlar Nedir?

Hizmetli Alımı 999 Nitelik Kodu İçin - İlkokul mezunu olmak gereklidir.

Lisans Mezunu Memur Alımı Nitelik Kodu 4001 İle - Herhangi bir lisans programından mezun olmak gereklidir.

Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

2828 Sayılı Kanun kapsamında yapılacak atamalar için tercih süreci 6 Aralık 2022 tarihi ile başladı. Adaylar tercihlerini en geç 16 Aralık 2022 tarihine kadar gerçekleştirecek.

TERCİH KILAVUZU VE DETAYLARI BURADA