Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel alımı müjdesi geldi. Az Önce Yayımlanan ilan ile Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 81 Şehirde istihdam edilmek üzere Kadın Erkek Yurt Yönetim personeli alımı gerçekleştirecek. Söz konusu ilana göre Gençlik ve Spor Bakanlığı alımları için KPSS Puan şartı aranacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Yönetim personeli alımları 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B fırkasına göre Sözleşmeli olarak gerçekleştirilecek. Adaylardan Aranacak başvuru şartları ve Başvuru bilgileri hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

1453 Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alımı Kılavuzu Yayımlandı!

Az Önce Gençlik ve Spor Bakanı  Dr. Osman Aşkın Bak tarafından yapılan duyuruya göre 2023 yılı 1453 Yurt Yönetim personeli alımı gerçekleştirilecek. Söz konusu duyuru resmi X hesabı üzerinde duyurulmuştur. Buna göre az önce 4 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanan Resmi gqazete duyurusuna göre başvuru kılavuzu yayımlandı.

Bu kapsamda

  • 609 Erkek Yurt Yönetim personeli,
  • 844 Kadın Yurt Yönetim personeli,

alımı yapılacaktır.

Yurt Yönetim Personeli Başvuru Şartları Nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Yönetim personeli alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi nitelikler aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Ne Olacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Yönetim personeli alımı için adaylardan KPSS, Eğitim gibi şartlar aranacak. Yaş konusunda ise emekli olmayan adaylardan başvuru alınacaktır. Öte yandan,

  • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)
  • Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak,
  • Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,
  • Tercih edilecek her grup için aşağıdaki tabloda aranan nitelikleri taşıyor olmak,

Eğitim Şartı Ne Olacak?

Yurt Yönetim personeli alımları Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılıyor. Bu kapsamda adayların gelecek başvuru kılavuzuna göre belirtilen bölümlerden mezun olmuş olmaları gereklidir. Ancak eğitim niteliğinde Yurt Yönetim personeli alımları aşağıdaki bölümlerden yaılıyor.

Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Kamu Yönetimi, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri , sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmetler ve turizm ve Herhangi bir Lisans eğitimi veren bölümlerden mezun olmuş olmak gereklidir.

KPSS Şartı ve Taban Puan Şartı?

Yurt Yönetim Personeli alımı için adaylardan KPSS Şartı aranacak. Bu doğrultuda adayların 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde olmak üzere KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Yaş Şartı Nedir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Yurt Yönetim personeli alımında herhangi bir Yaş Şartı olmayacak. Buna göre adayların 18 yaşını tamamlamış ve 65 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri Belli Oldu!

Adaylar başvurularını, 06 Ekim 2023 (00.00) - 10 Ekim 2023 (17.00) tarihlerinde eDevlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaktır.

İLANIN TAM METNİ BURADA

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA