Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı ilanı yayımlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere GSB bünyesindekiliği gidermek üzere 25 kişilik boş kadro ile memur alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda Memur alımları için adaylardan 2022 veya 2023 yılı KPSS Puanı şartı aranacak. Kontenjan bilgisi ve şartlar haberin devamında.

Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımları Müfettiş Yardımcısı kadrosunda yapılacak. Buna göre toplamda 25 Müfetiş Yardımcısı alımı yapılacak.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı ( GSB ) memur alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesineki şartlar aranacak. Bu kapsamda;

" Türkiye Cumnhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " 

gibi şartlar aranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme ve iktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya sınav duyurusunda belirtilen ve en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

Yaş Şartı Var!

Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

2022 - 2023 KPSS İle Memur Alınacak!

Başvurular KPSS Puanı ile gerçekleştirilecek. Buna göre adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından P48 puan türünden en az 80 puan almış olmak gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

GSB Memur alımı için adaylar başvurularını İnternet ortamında gerçekleştirecek. Buna göre;

Başvuru Tarihleri: 28 Ağustos - 11 Eylül 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim