Göç İdaresi Başkanlığı Personel alımı faaliyetlerine devam ediyor. bakanlığa bağlı hizmet vermekte olan Göç İdaresi, bünyesindeki eksikliği gidermek üzere İstanbul'daki biriminde görevlendirmek üzere 42 Şoför Alımı yapacak.

İşin Olsa ekibi olarak bu haberde sizlere Şoför Alımı hakkında detayları aktaracağız.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Ne Olacak?

Göç İdaresi Başkanlığı kamu işçi alımında genel olarak adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir Sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak " gibi nitelikler aranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

başvuru için En az lise mezunu olmak gerekiyor.

Sürücü Belgesi Şartı:

E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan değişiklik ile 01/01/2016 tarihi itibariyle yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak)

Yaş Şartı: 

18 yaşını tamamlamış ve 35 Yaşından büyük olmamak gereklidir.

İkamet Şartı:

İlan tarihi itibarıyla İstanbul ilinde ikamet ediyor olmak,

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

İŞKUR aracılığı ile alınacak başvurular için süre. 4 gün sürecek. Bu yönde Başvurular 22 Nisan 2024 tarihi ile başlayacak olup en geç 26 Nisan 2024 tarihine kadar devam edecektir.

Şoför Maaşları Ne Kadar?

Kamuda hizmet vermekte olan Şoför görevlisi maaşları belli oldu. Özel sektör ve kamu alanında merak edilen maaşlar aşağıdaki bağlantıda yer alıyor.

Şoför Maaşları 2024 - Kamu ve Özel Şoför Maaş Farkı Nedir? Şoför Maaşları 2024 - Kamu ve Özel Şoför Maaş Farkı Nedir?

328 Yeni İşçi Alımı Yapılacak!

Göç İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilan kapsamında 3 farklı alanda istihdam edilmek üzere Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi ve Şoför alımı yapılacak. 

Göç İdaresi 66 İşçi ( Güvenlik, Temizlik ve Şoför ) Alımı Sona Eriyor! Göç İdaresi 66 İşçi ( Güvenlik, Temizlik ve Şoför ) Alımı Sona Eriyor!