EÜAŞ işçi alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan işçi personel alımı ilanına göre farklı kadrolarda olmak üzere işçi alımı yapılmaktadır. Bu kapsamda başvurularda artık sona geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar için son şans. Buna göre İşin Olsa ekibi olarak sizlere EÜAŞ İşçi alımı hakkında bilmeniz gerekenleri aktaracağız.

251 İşçi Alımı Yapılacak!

EÜAŞ geçen hafta yayımladığı duyuru ile bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere yayımladığı işçi alımı ilanı ile 251 kişi alacak. Söz konusu işçi alımları farklı kadrolarda ve niteliklerde gerçekleştirilmektedir.

Hangi Kadrolarda İşçi Alımı Yapılacak?

EÜAŞ yayımladığı ilana göre 4857 saylı İş Kanununa tabi çalıştırılmak üzere;

  • 238 Daimi İşçi,
  • 5 Engelli işçi,
  • 8 Eski Hükümlü veya TMY kapsamında İşçi,

olmak üzere toplamda 251 Kamu İşçi alımı gerçekleştirecektir. 

Başvurular Sona Eriyor!

EÜAŞ İşçi alımı başvuruları için süreç Haziran ayı itibari ile başlamış olup artık sona ermektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar içni hafta başında başvurular sona erecektir.

Başvuru Tarihleri: 26 Haziran - 1 Temmuz 2024

Başvuru Ekranı: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

EÜAŞ 251 Kamu İşçi Alımı İŞKUR Başvurusu Başladı! EÜAŞ 251 Kamu İşçi Alımı İŞKUR Başvurusu Başladı!

Henüz başvuru yapmamış olan adaylar yukarıdaki bağlantıyı kullanarak başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Kimler Başvuru Yapabilcek?

Söz konusu kontenjanlara işçi alımına başvuru için adayların genel olarak " Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4.maddesinde belirtilen şartları taşıması, İlanda yazılı okul/bölüm mezunu olması, Öncelik Belgesi olanların öncelik belgelerinin bulunması, Sağlık durumunun çok tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olması, 18 yaşını tamamlamış olması ve en fazla 35 yaşında olması "  şartları aranacaktır. Özel başvuru şartlarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kura Çekimi Yapılacak!

EÜAŞ personel alımında adayların değerlendirmeleri Kura işemleri ile yapılacaktır. İŞKUR a iletilecek başvurular Nihai Başarı listesine göre kura işelmeleri tamamlanacak.

Kura Yeri : www.euas.gov.tr sitesinden duyurulacaktır.

Kura Tarihi : 17.07.2024

Kura Saat Dilimi : Gün Boyunca (09:00 - 18:00)

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvuru sahiplerinin tamamının  yer aldığı listeler esas alınmak süretiyle açık iş sayısının dört katı aday sözlü mülakat sınavına girmek üzere noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir. 

Kura çekimi, tarih, saat ve yeri ile sözlü sınav gün, saat yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, Kamu  Kurum ve Kuruluşunun internet sitesinde duyrulur ( www.euas.gov.tr) 

Bu duyru tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmaz.