Etimesgut Belediyesi memur alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanmış olan Belediye Memur alımı ilanına göre Etimesgut Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre memur alımı gerçekleştirilecek.

Belediye Memur Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Etimesgut Belediyesi memur alımı için yayımladığı ilana göre Teknik Hizmetler sınıfında istihdam edilmek üzere 8. dereceli kadroda Kadın/Erkek adaylar içrisinden 1 Mühendis alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Belediye Memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

-Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Raylı Sistemler Mühendisliği bölümünden mezun olmak.

- İngilizce YDS’ den En Az (E) düzeyinde puan almış olmak,

- 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den P3 puan türünden en az 75 puan almış olmak, 

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Etimesgut Belediyesi memur alımı için adaylar başvurularını Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Bu yönde Başvurular sadece Şahsen veya Elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 07/09/2023-11/09/2023

Şahsen Başvuru Adresi: 30 Ağustos Mh. Şehit Hasan Öztürk Cad. No: 5 Etimesgut /Ankara

Elektronik Başvuru Adresi: http://www.etimesgut.bel.tr

İLANIN TAM METNİ