Engelli personel alımları için sadece kamu kurumları ilan vermiyor. Buna ek olarak özel sektör de bünyesinde engelli personel çalıştırmak için her gün yüzlerce ilan yayımlıyor.

Engelli çalışan adayları da İŞKUR üzerinden kendilerine en uygun iş ilanlarını günlük olarak kontrol edebilir, kendilerine en uygun pozisyonlara başvurularını gerçekleştirebilirler.

ENGELLİ PERSONEL ALIMI İLANLARINA NASIL ULAŞILIR?

Engelli personel alımına başvuracak adaylar İŞKUR e-şube üzerinde bulunan açık iş ilanları sayfasından kendilerine uygun ilanlara arama yapacak ulaşabilirler. Adaylar aşağıda gösterilen “engelli” ibaresini işaretleyerek bütün ilanları görebilir ve gerekli başvuruyu yapabilirler.

HANGİ KADROLARDAN ENGELLİ ALIMI YAPILIYOR?

Engelli personel çalıştıran kuruluşlar fiziki şartları uygun beden işçisi, büro memuru, muhasebe personeli, çağrı merkezi müşteri temsilcisi, satış temsilcisi vb birçok alandan personel istihdam ediyor. Adaylar ilanlarda belirtilen koşullara uygun oldukları takdirde başvurularını kolaylık gerçekleştirebilir.

Engelli personel alımına başvuracak adaylar iş başvurusu yaparken normal kadrolardan başvuru yapmak yerine özellikle engelli personel alımı yapılan ilanlara başvuru yapmaları, işe alım süreçleri bakımından daha uygundur. Bu nedenle adaylar yukarıdaki resimde belirtildiği gibi aramalarını gerçekleştirebilirler.