Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı işçi alımı ilanı yayımlandı. Az Önce İŞKUR üzerinde 15 Eylül 2023 tarihli yayımlanmış olan Kamu İşçi alımı ilanına göre EGM İşçi Alımı ve MEB İşçi alımı yapacak. Söz konusu alımlar ilgili kurumlara bağlı kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilecek olup İşin Olsa ekibi olarak bu haberde sizlere detayları aktaracağız.

EGM İşçi Alımı İlan Detayları:

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olan " Ankara Polis Moral Eğitim Merkez Müdürlüğü " büyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2 Kamu işçi alımı yapacak.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Alımlar 2 kşilik boş kadro ile en az İlköğretim mezunu adaylar içrisinden " Berber / Erkek Kuaförü " kadrosunda gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları Nedir?

- Türk vatandaşı olmak.

- 18-35 yaş aralığında olmak.

- En az İlköğretim Mezunu olmak.

- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

- Tam teşekküllü Devlet Hastanesinden gece ve gündüz çalışmasında sakınca olmadığını Sağlık Kurulu Raporu ile belgelendirmek. (Müracaat halinde getirilmeyecek göreve başlaması halinde istenecek)

- Ankara il merkezinde ikamet ediyor olmak.

- Adli sicil ve arşiv kaydı bulunmamak.

- Hijyen Eğitimi almış olmak ve bunu belgelendirmek.

- Erkek Berberliği dalında ustalık veya kalfalık belgesi bulunmak.

MEB İşçi Alımı Detayları: 

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan " GEMLİK DANİŞ EKİM ÖĞRETMENEVİ VE AKŞAM SANAT OKULU " bünyesindeki eksikşiği gidermek üzere 1 Kamu işçi alımı yapacak.

Kontenjan Blgisi Nedir?

Kamu statüsünde olmak üzere Geçici Tam Zamanlı " Çamaşırcı (Genel) (Çamaşırhane Görevlisi) " alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları:

- Müdürlüğümüze kura ve sözlü mülakat ile Belirli süreli 359 (üç yüz elli dokuz) gün süreli 1 (bir)  9121.01-Çamaşırcı(Genel)  (Çamaşırhane Görevlisi)  alınacaktır. Başvuran adayların öncelikli Turizm otelcilik Meslek lisesi mezunu olmak veya  okul, sosyal tesis veya konaklama işletmelerinde en az kısmi zamanlıda olsa 2 (iki) yıl içerisinde mesleki deneyime sahip olması , En az ilköğretim  mezunu olmak,

- Mesleği yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak. 45 yaşını geçmemiş olmak,

- Personel çalışma saatleri idaremizce vardiya esasına göre belirlenecektir. Haftada 6(altı) gün ,45(saat) çalıştırılacaktır. İdarenin belirleyeceği haftanın bir günü izinli sayılacaktır. Mesai saatleri ve iş bölümü idare tarafından düzenlenecektir,

- Kura tarihi itibari ile geriye doğru  iki yıl Gemlik ilçe sınırları içerisinde ikamet etmesi ve bunu belgelendirmesi (İkametgah belgesi),

- MEB Onaylı  Hijyen Eğitimi Belgesine sahip olmak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu ilanlar İŞKUR üzerinde 15 Ağustos 2023 tarihi ile yayımlanmış olup başvurular 6 gün içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda sadece İŞKUR üzerinden yapılacak başvurular geçerli olacaktır.

Başvuru Adresihttps://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Başvuru Tarihleri: 15 - 21 Ağustos 2023

İş İlanı Numaraları:

EGM Alımı İş İlanı No: 00007723335

MEB Alımı İş İlanı No: 00007719866