Türkiye İş Kurumu yeni işçi alımı ilanları yayımlaya devam ediyor. Az Önce İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan işçi alımı ilanı kapsamında Emiyet Genel Müdürlüğü ( EGM ) bağlı olan Polisevi Müdürlüğü büyesindeki eksikliği karşılamak üzere en az İlköğretim mezunu adaylar içerisinden Kamu İşçi Alımı gerçekleştirilecek. Buna göre başvuru yapacak adayların bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gerekmektedir. İşin Olsa Ekibi olarak EGM Aşçı alımı hakkında sizlerle detayları paylaşacağız.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

İŞKUR üzerinde yayımlanan ilan ile Emniyet Genel Müdürlüğü " Tekirdağ İş Emniyet Müdürlüğü Polisevi Şube Müdürlüğü " bünyesine 2 kişilik boş kadro ile Aşçı Alımı yapacağını bildirdi. Daimi / Tam Zamanlı çalışma şekli ile Kamu statüsünde Aşçı Alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan şartlar Nelerdir?

EGM Kamu İşçi Alımı için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacak. KPSS siz Personel alımı için adayların genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, İŞKUR kaydı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi şartlar aranacatır.

Aşçı Alımı Özel Şartları Nelerdir?

  • En Az İlköğretim mezunu olmak, 
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Aşçılık bölümü mezunu olmak veya Aşçılık alanına eğitim veren bölüm mezunu olmak,
  • Usta Öğretici belgesi olmak,
  • Ustalık belgesi olmak,
  • Usta yardımcılığı ve Çıraklık sertfikasına sahip olmak,
  • 5 Yıl deneyimi olmak,

gibi şartlar aranacak.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan EGM işçi alımı kapsamındaki ilan için adaylar başvurularını sadece İŞKUR üzeirnden gerçekleştireceklerdir. Bu kapsamda aşağıdaki bilgiler doğrultusunda başvurularınızı Online olarak yapabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 4 Eylül 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İş İlanı No: 00007755291