Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı ve işçi alımı için müjde geldi. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 2023 yılının ikinci döneminde kadrolu personel ve kamu işçisi alımı için başvuru sürecini başlattı. Bu alımlar, hem KPSS sınavı ile personel alımını içeriyor hem de KPSS puanı aranmayan kamu işçisi pozisyonlarını kapsamaktadır. Ayrıca, alımlar arasında hemşire, temizlik görevlisi ve aşçı yardımcısı gibi farklı meslek gruplarına yönelik pozisyonlar da bulunmaktadır.

EGM'nin 2023/2 dönemi alımları, uzun süredir beklenen bir fırsat sunuyor. Kamu hizmetine katkı sağlamak isteyen adaylar için bu alımlar, istihdam olanaklarını artırma ve güvenlik sektöründe kariyer yapma fırsatı sunmaktadır. Başvuruların başlamış olması, adaylara bu önemli fırsatı değerlendirme şansı sunmaktadır.

EGM Personel İşçi Alımı Başvurusu Başladı!

Söz konusu duyurular EGM kariyer adresi üzerinde ve İŞKUR üzerinde yayımlandı. Bu kapsamda başvurular 6 Kasım 2023 tarihi itibari ile başladı. Buna göre başvurular en geç 10 Kasım 2023 tarihine kadar devam edecektir.

İşin Olsa ekibi olarak bu haberde sizlere Emniyet Genel Müdürlüğü Alımları hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

YENİ İŞÇİ VE PERSONEL ALIMLARINI TAKİP ETMEK İÇİN SENDE TIKLA VE TAKİP ET

KPSS İle Kadrolu Personel Alımı

EGM'nin kadrolu personel alımları, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ile gerçekleştirilecek. Bu nedenle, adaylar KPSS sınavına girmiş ve en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Adaylar, KPSS puanlarına göre sıralama yapılarak alımlara dahil edilecektir. Bu süreç, EGM'nin personel seçiminde objektif bir değerlendirme sağlamak amacıyla uygulanmaktadır.

Buna göre KPSS şartı olarak adaylardan 2022 yılında yapılan KPSS den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak. KPSS puanı ile alımlar Hemşire kadrosunda geçerli olacak.

KPSS'siz Kamu İşçi Alımı

KPSS puanı olmayan adaylar için ise EGM, kamu işçisi pozisyonlarını açmaktadır. Bu pozisyonlar, belirli bir mesleki nitelik gerektiren görevleri içermektedir. Örneğin, temizlik görevlisi ve aşçı yardımcısı gibi pozisyonlar, adayların belirli bir eğitim veya sertifika gerektirmediği için KPSS şartı aranmamaktadır. Bu sayede, meslek eğitimi almış veya deneyime sahip adaylar, bu pozisyonlara başvurabilirler.

Hemşire, Temizlik Görevlisi ve Aşçı Yardımcısı Alımı

EGM'nin 2023/2 dönemi alımları arasında hemşire, temizlik görevlisi ve aşçı yardımcısı gibi çeşitli pozisyonlar bulunmaktadır. Bu pozisyonlar, farklı niteliklere ve yeteneklere sahip adayları hedeflemektedir. Hemşirelik pozisyonu, sağlık sektöründe çalışmak isteyenler için önemli bir fırsat sunarken, temizlik görevlisi ve aşçı yardımcısı pozisyonları, farklı becerilere sahip adaylar için istihdam olanağı sunmaktadır.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Adaylardan genel nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacak.

Hemşire Alımı Şartları: Dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin Hemşirelik Bölümü mezunu olmak,

Aşçı Yardımcısı Alımı Şartları: Artvin Merkezde ikamet ediyor olmak, İlköğretim mezunu olmak, 18 - 35 Yaş arasında olmak, Aşçı Yardımcısı Belgesine sahip olmak-Hijyen Eğitimi Belgesine sahip olmak

Temizlik Görevlisi Alımı Şartları: Artvin Merkezde ikamet ediyor olmak, En az lise mezunu olmak,

Mesleğe Göre İlan Detayları:

Hemşire Alımları:

Hemşire alımı başvuruları EGM üzerinden yapılacak. 2022/3 Kapsamında başvurular sadece e-Devlet şifresi ile gerçekleştirilecektir.

İLANIN DETAYLARI: https://www.isinolsa.com/kamu-personeli-alimi/egm-60-kpss-ile-20232-kadrolu-personel-alimi-ilani-h45363.html

Aşçı Yardımcısı ve Temizlik Görevlisi Alımları:

İlgili alımlar İŞKUR Üzerinden Artvin Emniyet Müdürlüğüne gerçekleştirilecek. Bu kapsamda sadece başvurular aşağıdaki iş ilanı numaraları ile yapılabilir.

Aşçı Yardımcısı - İş İlanı No: 00007902984

Temizlik Görevlisi - İş İlanı No: 00007903040

Temizlik Görevlisi(Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi) - İş İlanı No: 00007903119

YENİ İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR ANINDA BİLDİRİM AL!

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA