Ege Üniversitesi Personel Alımı yapıyor.  Resmi Gazetenin 15 Ocak 2024 tarihli duyurusuna göre Ege Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda 46 sözleşmeli personel alımı yapacak. Söz konusu ilana göre alımlar 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere gerçekleştirilecektir. 

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

İlköğretim Mezunu: 1 Gemi Adamı (Usta Gemici)

Lise Mezunu: 30 Temizlik Personeli, 3 Şoför, 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Ön Lisans Mezunu: 5 Büro Personeli, 

Lisans Mezunu: 5 Büro Personeli, 

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Ege Üniversitesi Sözleşmeli Personel alımına başvuru yapabilmek için 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. madesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir Suç Hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Ayrıca adayların Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları gereklidir.

KPSS Şartı Var Mı?

Adaylardan 2022 yılında yaılmış olan KPSS'den Lise İçin P94, Ön Lisans çin P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları:

a) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10’uncu maddesinde yer alan şartları taşımak,

b) Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Belgesine/Kimlik Kartına sahip olmak,

c) Açık ve kapalı alanda koruma ve güvenlik hizmetleri görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak,

d) 7/24 saat esasına göre vardiyalı olarak Üniversitemizin tüm birimlerinin (ilçeler dâhil) kapalı ve açık alanlarında çalışmasına engel durumu olmamak,

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nelerdir?

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Başvurular KPSS Puanına göre Gerçekleştirilecek olup değerlendirmelerde KPSS Puanına göre yapılacak En yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak Sıralama ile adaylar belirlenecektir. Bu kapsamda herhangi bir Yazılı veya sözlü sınav yapılmayacaktır.

Başvurular Sona Eriyor!

Ege Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 7 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda;

Başvuru Tarihleri: 15 - 26 Ocak 2024

Başvuru Adresi: https://turkiye.gov.tr/ege-universitesi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Üniversite personel alımı başvurusu KPSS puanına göre gerçekleştirilmekte olup yerleştirmelerde KPSS puan sırasına göre yapılacak olup en yüksek puandan en düşük puana kadar 46 aday yerleşecektir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Üniversitenin personel alımları için süreç 26 ocak 2024 tarihi ile sona ermiş olup sonuçları bekleyen adaylar için en geç 20 Şubat 2024 tarihine kadar sonuçların açıklanması bekleniyor.

İLANIN TAM METNİ