İŞKUR Kamu İşçi alımı ilanları yayımlanıyor. Haziran ayı içerisinde yayımlanmış olan Kamu İşçi alımı ilanına göre Devlet Su İşleri ile Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda İŞKUR Kamu işçi almı farklı kadrolarda ve niteliklerde gerçekleştirilecek olup İlan numaralarını ve detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

KPSS Şartı Yok!

Söz konusu olan ilanlar kapsmaında Kamuya işçi alımı için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacak. Bu yönde ilanların detayları ve diğer başvuru şartları haberde.

Milli Eğitim Bakanlığı Kamu İşçi Alımı İlanları:

MEB bağlı olan öğretmen evi bünyesine kamu işçi alınacak. Adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgileri şöyledir;

Özel Şartlar

  • Öğretmenevleri 24 saat hizmet verdiğinden gece çalışması engeli olmaması.
  • Kurumumuza alınacak olan personel ile ilgili olarak 14 Haziran 2024 mesai bitimine kadar adayların istenilen evrakları eksiksiz bir şekilde müdürlüğümüze teslim etmesi gerekmektedir.
  • Kurumumuzca oluşturulacak evrak inceleme komisyonu tarafından yapılacak inceleme sonucunda evrakları tam olan adayların isim listesi kurumumuza ait internet sitesinin ([email protected]) duyurular kısmında yayımlanacaktır.
  • Başvuru sayısı açık iş sayısının 4 katını geçmesi halinde belirtilen tarihte kura çekilişi yapılacaktır. Mülakata girmeye hak kazanan adayların 25/06/2024 tarihinde saat 16:00'da Gölova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde hazır bulunması gerekmektedir.

İstenilen Evraklar

1- Nüfus cüzdanı fotokopisi

2- Öğrenim belgesi ve fotokopisi

3- Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

4- Kalorifer ateşçisi belgesi

Gölova Selahattin Ayan Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü İş İlanı No: 00008338336

Devlet Su İşleri Kamu İşçi Alımı İlanları:

Devlet Su İşleri bünyesinde görevlendirilmek üzere 21. Bölüge Müdürlüğünde görev yapacak Kahramanmaraş DSİ de 1 kişilik kadro ile Eski Hükümlü ve TMY kapsamında aşçı alımı gerçekleştirilecek. İlan deayları şöyledir;

İlan kapsamında aranan şartlar şu şekildedir:

1) Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ile Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Aşçılık veya Mutfak bölümlerinden/dallarından, birinden mezun olmak veya , 

İlanın yayımlanmasından önce alınmış MEB onaylı Aşçılık dalında Ustalık belgesine sahip olmak veya ,

İlanın yayımlanmasından önce en az 1 yıl aşçı olarak çalıştığına dair bonservis veya çalışma belgesi almak.

Bonservis veya çalışma belgesi ile ilana başvuranların,  bonservis veya çalışma belgesi sundukları işyerlerinde en az ilanda aranılan süre kadar çalıştıklarını barkodlu SGK dökümü (meslek kodu ayrımına göre) ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

2)   İlan tarihi olan 04.06.2024 tarihi itibariyle en fazla 40 yaşında olmak. (04.06.1984 tarihinden sonra doğmuş olmak).

3)   İşe alınacak işçiler dört aylık deneme süresine tabi tutulacaktır. Deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.

4)   Çalışma yeri, hizmet gerekleri doğrultusunda ilgili Bölge Müdürlüğün Aydın ilinde sorumluluk sahasında bulunan Şube Müdürlüğü, Başmühendislik veya Şeflik olacaktır.

DSİ 21. Bölge müdürlüğü İş İlanı No: 00008336559

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular sadece İŞKUR üzerinde gerçekleştirilecek. Buna göre adaylar yukarıdaki kontenjan detaylarındaki iş ilanı numaralarını kullanarak aşağıdaki bağlantı adresinen başvurularını en geç 4 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri: 4  - 10 Haziran 2024

BAŞVURU EKRANI: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx