Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına gçre Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 5 farklı alanda istihdam edilmek üzere Sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Bu yönde henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bilgileri kullanarak başvurularını gerçekleştirebilecekler.

DSİ Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Devlet Su İşleri personel alımı toplamda 7 kişilik kadro ile yapılacak. Bu kapsamda alımlar "  1 Kişi Ağ Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı, 1 Kıdemli CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı, 3 Kişi Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kişi İş Analisti " alımı gerçekleştirilecektir.

Başvurular Sona Eriyor!

Devlet Su İşleri Sözleşmeli personel alımı başvurusu için süreç 18 Eylül 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 29 Eylül 2023 tarihine kadar başvuru yapılmış olması gereklidir. Bu yönde Başvurular sadece Elektronik ortamda gerçekleştirielcektir.

BAŞVURU DETAYLARI BURADA: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/dsi-5-alanda-kpss-li-kpss-siz-sozlesmeli-personel-alimi-ilani-yayimladi-h45075.html

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

DSİ Personel Alımı için başvurular KPSS Puanı ve YDS Puanı ile gerçekleştirilmekte olup değerledirmelerde bu yönde olacak. KPSS Puanın %70  ve YDS Puanın %30 u ele alınarak yapılacak değerlendirmeye göre en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile adaylar sınava katılacaktır.

KPSS siz Adaylar'da Başvuru Yapabiliyor!

Söz konusu DSİ Personel alımı için KPSS Puanı olmayan adaylarında başvurusu alınacak. KPSS Puanı 70 puan olarak ele alınacak olup YDS puanı 0 olarak hesaplanacaktır. Buna göre KPSS Puanı ile yapılan başvurularda avantaj yüksek olacaktır.

Başvuru Sonuçları ne Zaman?

Sözlü/Uygulamalı giriş sınavına katılacak adaylar bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden 13/10/2023 tarihinde görüntüleyebilecektir.

Editör: TE Bilisim