Devlet Su İşleri ( DSİ ) personel alımı ilanı yayımlandı. DSİ Az Önce duyurduğu ilana göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı 5 Alanda bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 7 Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapılacak. Bu kapsamda yayımlanmış olan ilana göre alımlar KPSS Puanı ile veya KPSS olmaksızın gerçekleştirilecek. Peki başvuru için adaylardan aranan şartlar nelerdir? Hangi alanlarda sözleşmeli personel alımı yapılacak?

Hangi Kontenjanlarda Personel Alımı Yapılacak?

DSİ 5 farklı alanda olmak üzere 7 Sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu kapsamda,

  • 1 Kişi Ağ Uzmanı,
  • 1 Sistem Uzmanı,
  • 1 Kıdemli CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 3 Kişi Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Kişi İş Analisti,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak

Eğitim Şartı Nedir?

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak.

KPSS Detayı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir. Ancak KPSS Puanı olmayan adaylarda başvuru yapabileceklerdir.

KPSS ile yapılacak başvurularda %30 YDS ve %70 KPSS Puanı ele alınarak değerlendirme yapılacak.

KPSS siz Personel Alımı için ise puan 70 olarak ele alınarak %70 KPSS ve %0 YDS Puanı hesaplanacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

DSİ Sözleşmeli Personel alımı başvuruları 18 Eylül 2023 tarihi ile başlayacak olup en geç 29 Eylül 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece elektronik ortamda e-Devlet – Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim