TÜBİTAK bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere yeni bir ilan yayımladı. Devlet personel Başknlığı tarafından 04 Nisan 2019 tarihli yayımlanan ilana göre TÜBİTAK 46 kişilik boş kadro ile kamu personeli alımı yapacğaını ilan ederek adaylara müjdeyi verdi. Ayrıca yayımlanmış olan ilana göre adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) şartı aranmıyor.

46 PERSONEL ALINIYOR!

TÜBİTAK farklı birimlerine personel alacak Bu kapsamda TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsüne Kocaeli / GEBZE ili için 4 personel alacak. TÜBİTAK MAM İdari ve Mali İşler Başkan yardımcılığı 2 Personel alacak.TÜBİTAK BİLGEM Teknoloji Transfer ve Sanayileştirme Başkan Yardımcılığına 8 personel alınacak. Bir Diğer ilana göre ise, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığına 32 Personel alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

TÜBİTAK adaylardan her birimi için genel olarak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yurtiçi veya Yurtdışı seyehat engeli bulunmamak, yapılan yabancı Dİl Sınavlarından puan almış olmak ve Lisans eğitimi veren bölümlerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak şartı aranacak.

BAŞVURULAR:

Söz konusu ilanlar için adaylar başvurularına ilanların yayımlandığı tarih itibari ile başlayarak en geç 22 Nisan 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Adaylar başvurularını TÜBİTAK resmi internet sitesi üzerinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir. İlanların tam metinlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü

TÜBİTAK MAM İdari ve Mali İşler Başkan yardımcılığı

TÜBİTAK BİLGEM Teknoloji Transfer ve Sanayileştirme Başkan Yardımcılığı

TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı

Editör: TE Bilisim