Kamuya KPSS En az 50 puan ile ve KPSS Şartı olmaksızın en az İlköğretim mezunu Memur Personel ve İşçi alımı gerçekleştiriliyor. İlgili kamu ilanları geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu ve henüz başvuru süreci başlamamıştı. Ancak Hafta başı itibari ile https://www.isinolsa.com/kamu-iskur-alimi/ttk-2023-yili-2-bin-isci-alimi-pano-ayak-uretim-iscisi-ilani-h45073.html Personel işçi alımı başvuruları başlayacak. 

İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde başvuruları başlayacak olan kamu ilanları hakkında detayları aktaracağız.

Kamuya 3150 Memur Personel ve İşçi Alımı Yapılacak!

Geçtiğimiz hafta yayımlanan kamu ilanlarına göre farklı 3 kurum bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 3150 Memur Alımı, İşçi Alımı ve Personel Alımı gerçekleştirilecek. Buna göre alımlar;

  • Diyanet İşleri Başkanlığı,
  • Konya Büyükşehir Belediyesi,
  • Türkiye Taşkömürü Kurumu,

tarafından alım yapılacaktır.

Başvuru Süreci Başlıyor!

İlanlar yayımlanarak başvuru detayları paylaşıldı. Aynı zamanda Kontenjan bilgisi paylaşılan ilanlar için süreç 25 Eylül 2023 tarihi ile başlayacak. Adaylar başvurularını yapabilmeleri için belirtilen şartları sağlıyor olmaları gereklidir. İlanların detyalarına aşğıdaki bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Olacak Mı?

İlanlara başvurular KPSS puanı ile veya KPSS Olmaksızın yapılacak.

Memur ve personel alımları için adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise, Ön Lisans ve Lisans seviyesinde en az 50 KPSS Puanı almış olmaları gereklidir.

İşçi Alımında ise Adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacak olup başvurular İlköğretim mezunu adaylar içerisinden yapılacaktır.

Başvurusu Başlayacak Olan İlanlar ve Detayları:

Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı:

Diyanet İşleri Başkanlığı yayımladığı ilana göre toplamda 2450 personel alacak olup Bu yıl Engelli öğrencilere ders vermek amacı ile yeni kontenjanlarda Görme Engelliler için ve İşitme Engelliler için de ders verecek perosnelller alacak. Alımlar " KKÖ ( Kur’an Kursu Öğreticisi ) 100 Personel, İH ( İmam-Hatip ) 2300 Personel, MK ( MüezzinKayyım ) 50 Personel  " kadrolarında yapılacak.

İlanın Detayları: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/diyanet-2023-yili-2450-personel-kko-ih-mk-alimi-ilani-lise-h45114.html

KAMUYA SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANLARI BURADA

Konya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı İlanı:

Konya Büyükşehir Belediyesi toplamda 200 Memur Alımı yapacak. Ön Lisans mezunu memur alımı yapılacak olup alımlar farklı alanlarda gerçekleştirilcek. Başvurular Ön Lisans mezunlarından ve 55 Taban KPSS Puanı ile yapılacak.

İlanın Detayları: https://www.isinolsa.com/belediye-personel-alimi/konya-buyuksehir-belediyesi-200-itfaiye-eri-alimi-55-kpss-puani-h44955.html

TÜM BELEDİYE PERSONEL ALIMI İLANLARI BURADA

Türkiye Taşkömürü Kurumu İşçi Alımı İlanı:

TTK toplamda 2000 işçi alımı yapacak. Alımlar Zonguldak, Karabük ve bartın illerinde yapılacak. Zonguldak 1500 işçi alımı başvurusu başladı ve geri kalan 500 işçi alımıda naşlayacak. ve adaylardan KPSS Şartı aranmayacak.

Zonguldak 1500 İşçi Alımı İlanı Detayları: https://www.isinolsa.com/kamu-iskur-alimi/ttk-iskur-ile-zonguldak-1500-isci-alimi-basladi-madenci-h45122.html

İlanın Detayları: https://www.isinolsa.com/kamu-iskur-alimi/ttk-2023-yili-2-bin-isci-alimi-pano-ayak-uretim-iscisi-ilani-h45073.html

İŞÇİ ALIMI TÜM İLANLAR BURADA

Editör: TE Bilisim