Cumhurbaşkanlığına bağlı olan Savunma Sanayii Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere geçtiğimiz gün yayımladığı ilan ile 97 Personel Alımı yapılacağını bildirmişti. Bu kapsamda SSB perosnel alımı başvurularonda sona geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar için son şans. 

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı personel alımı Proje bazlı gerçekleştirilecek. Buna göre SSB yürütülen özel bilgi ve ihtisas gerektiren projelerde görev almak üzere 97 sözleşmeli personel alınacak.

Başvurular Sona Eriyor!

Cumhurbaşkanlığı personel alımı başvuruları 12 Eylül 2022 Tarihi ile başlamıştı ve artık sona ermektedir. Başvurular en geç 26 Eylül 2022 tarihine kadar yapılması gerekmekte olup adaylar başvurularını online gerçekleştiriyor. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını www.ssb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

97 Personel Alımı Kontenjanları Nedir?

Proje Bazlı personel alımları " İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Yalova " illerinde gerçekleştirilecektir. Adaylar başvurularını " Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, İşletme, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Maliye, Biyoloji, Fizik, İstatistik, Kimya, Matematik " kontenjanlarına gerçekleştireceklerdir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler nedir?

SSB 97 personel alımında öncelikle belirtmek isteriz ki KPSS Şartı aranmayacaktır. Bunun dışında genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca;

  • İngilizce alanında Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS/e-YDS) geçerliliği olan en az (B) seviye puana (en az 80 ve üzeri puan) veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olmak.
  • Üniversitelerin dört yıllık lisans eğitimi veren Mühendislik bölümlerinden mezun veya bunlara denkliği olan Yurtdışı denkliği bulunan Üniversitelerden mezun olmuş olmak.
  • Özel bilgi ve ihtisas alanlarında en az beş yıl tecrübe sahibi olmak,

şartları aranacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Savunma Sanayii Başkanlığının personel alımı için başvurular 26 Eylül 2022 tarihi ile sona erecek olup sonuçların en geç 15 Ekim 2022 tarihine kadar açıklanması bekleniyor. 

Başvurduğu ilanda yer alan şartları sağlayan ve giriş sınavına katılmaya hak kazananların ad ve soyadları, sınav tarihi, yeri ve saatleri Başkanlığın internet (www.ssb.gov.tr) sitesinde ilan edilecektir. Bu duyuru tebligat hükmünde olup, ayrıca yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim