Çorlu Belediyesi memur alımı için ilan yayımladı. Az Önce gelen ilana göre en az B Sınıfı sürücü belgesine sahip ve farklı alanlarda memur alımı yapılacağı bildirildi. Bu kapsamda Tekirdağ bağlı olan çorum belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanuna tabi olarak istihdam edilmek üzere KPSS puanına göre memur alımı yapılacak. Bu kapsamda adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Belediye Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Çorlu Belediyesi memur alımı Genel İdare Hizmetleri sınıfında ve Teknik Hizmetler sınıfında olmak üzere 8. 9. ve 12. derece kadrolarda istihdam edilmek üzere;

  • Lise Mezunu 5 Zabıta Memuru,
  • Ön Lisans Mezunu 2 Zabıta Memuru,
  • Lisans Mezunu 2 Mimar,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nedir?

Adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 40 ıncı maddesi ile 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Buna göre;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak.

KPSS Puan Şartı Nedir?

Alımlarda 2022 yılı KPSS puanı kullanılacak. Bu kapsamda Lise için P94 ve Ön Lisans için P93 puan türünden en az 65 puan ve Lisans için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Zabıta Memuru Alımı Şartı nedir?

Zabıta Memuru alımında, Erkeklerde 167cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Yapılacak sınav tarihi ile en fazla 30 yaşında olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gereklidir.

Alanına Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Çorlu Belediyesi memur alımında başvurular 2024 yılı içerisinde alınacak Şartları sağlayan ve İstenen belgeleri temin eden adaylar başvurularını önce Elektronik ortamda sonra şahsen gerçekleştireceklerdir.

Başvuru Tarihleri: 22 - 24 Ocak 2024

Başvuru Adresi: Çorlu Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikah Salonu hizmet binası Hatip Mahallesi Ali Osman Çelebi Bulvarı No:74 Çorlu/TEKİRDAĞ

İLANIN TAM METNİ BURADA