Belediyelere Memur alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Az Önce gelmiş olan Belediye Memur alımı ilanına göre Şırnak Cizre Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında Beledite Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri yönetmeliği kapsamında 40 Memur Alımı gerçekleştirilecek. 

Memur Alımı Kontenjan Bilgisi:

  • 20 Zabıta Memuru,
  • 20 İtfaiye Eri,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Cizre Belediyesi Memur alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna Göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak hüvenlik Soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılan KPSS'den Lisans içn P3 ve Ön Lisans mezunları için P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Zabıta Memuru ve itfaiye Eri Alımı Şartları:

Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Sınav tarihi ile 30 yaşından gün almamış olmak, En Az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Mezuniyete Göre Eğitim Şartı:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak!

Cizre Belediyesinin memur alımı için başvurular sadece Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilecekç Bu kapsamda sadece şahsen yapılacak başvurular geçerli sayılacak.

Başvuru Tarihleri: 18 - 22 Aralık 2023

Başvuru Adresi: Cizre Belediyesi Sur Mahallesi Memuzin Bulvarı Belediye Hizmet Binası Cizre/ Şırnak 

İLANIN TAM METNİ