Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 88 kişilik boş kadro ile personel alımı yapılacağını bildirmişti. Yayımlanan ilana göre Alımlar Mühendis kadrosunda yapıldı. Lisans mezunlarının başvuru yapabildiği ilan için alımlar ÖSYM üzerinden KPSS 2022/10 kapsamında yapılıyor.

Tercih Değerlendirmesi Nasıl Yaplacak?

ÖSYM tercih kılavuzuna göre değerlendirmeler KPSS puanına göre yapılacak 2022 yılı KPSS Puanı ile alınan tercihler için şehre göre en yüksek puandan başlamak üzere en düşük KPSS Puanına kadar yapılacak sıralama ile değerlendirme yapılacaktır.

Tercih Sonuçları Açıklandı!

11 – 17 Kasım 2022 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2022/10 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 22 Kasım 2022 tarihinde saat 15.00'ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

1734 Başvuru Yapıldı!

88 Kişilik Kamu personeli alımı ilanına 1734 kişi tercih yaptı. ÖSYM yayımladığı tercih kılavuzunda sayısal verileri paylaştı.

Taban KPSS Puanı Belli Oldu!

8 farklı şehirde personel alımı yapılmakta olup sonuçlar açıkandı. En düşük 83 KPSS Puanı ile Ağrıda atama yapıldı. İşte sayısal veriler